Chirurgia utraty wagi

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Otyłość stała się poważnym, przewlekłym stanem, który nie może być łatwo leczony. Zbyt wiele osób cierpi z tego powodu, więc trzeba podjąć działania. Dla niektórych, operacja odchudzania (chirurgia bariatryczna) stała się ostatecznym rozwiązaniem. Ta ekstremalna metoda odchudzania ogranicza przyjmowanie pokarmu i przerywa procesy trawienne.

Jednak przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji utraty wagi, musisz wyraźnie zrozumieć, że jest to poważne działanie. Zważ wszystkie zalety i wady i podejmij decyzję później.

Aby lepiej zrozumieć utratę wagi, musisz najpierw zrozumieć, jak działa system trawienny: gdy kula żywności porusza się wzdłuż całego przewodu pokarmowego, specjalnie oznaczone soki trawienne i enzymy przybywają, aby strawić i wchłonąć kalorie i składniki odżywcze.

Gdy zawartość żołądka przesuwa się w kierunku dwunastnicy, soki żółciowe i trzustkowe zaczynają przyspieszać trawienie. Jelito czcze i jelita krętego kończą wchłanianie prawie wszystkich niezbędnych pierwiastków. To, co nie może być trawione przez jelito cienkie, zostaje zmagazynowane w okrężnicy, aż do jego wyeliminowania.

Jak działa chirurgia utraty wagi,

Koncepcja chirurgii żołądka pojawiła się w wyniku zabiegów przeciwko nowotworom i groźnym owrzodzeniom. Takie operacje usuwają duże części żołądka lub jelita cienkiego. Ze względu na fakt, że po takich operacjach ludzie masowo masowo tracą masę, lekarze zaczęli stosować go przeciwko ciężkiej otyłości.

Pierwszą operacją, która była ogólnie stosowana przeciwko poważnej otyłości, była jelitowa obwodnica, która zdarzyła się 40 lat temu. Ta forma obejścia jelitowego nie jest już stosowana, ponieważ spowodowała słabą absorpcję niezbędnych składników odżywczych, powodując śmiertelne skutki uboczne.

Obecnie w gabinetach odchudzających stosuje się techniki ograniczające przyjmowanie pokarmów przez żołądek.
Dwie z najbardziej cenionych operacji odchudzających to:

Restrykcyjna Chirurgia, która zmniejsza żołądek. Część żołądka zostaje usunięta lub całkowicie zamknięta. Ogranicza to ilość spożywanych pokarmów, powodując uczucie pełności.

Polecamy  Ćwiczenia na uda i łydki

Chirurgia Malabsorptive – od kiedy większość trawienia i składników odżywczych ‘ wchłanianie zachodzi w jelicie cienkim, skrócenie długości tego narządu ogranicza potrzebę spożywania pokarmów.

Korzyści z chirurgii utraty wagi

Cóż, głównym celem takiej operacji jest oczywiście utrata wagi. Zaraz po operacji większość pacjentów bardzo szybko obniżyła wagę. Ciekawe jest to, że robią to przez 18 do 24 miesięcy po zabiegu.

Po drugie, absolutnie unikamy chorób związanych z otyłością. Badania wykazały, że otyłe pacjenci cierpiący na cukrzycę osiągnęli lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi po operacji bariatrycznej. W tej samej kwestii leki nie były tak skuteczne. To było autentyczne, bez względu na to, ile osoba ważyła przed procedurą.

Zagrożenia i skutki uboczne w chirurgii utraty wagi

Ryzyko i skutki uboczne takiego zabiegu to: wymioty, “zespół wysypki”, niedobory żywieniowe, powikłania, kamienie żółciowe, wzdęcia, biegunka, nadmierne pocenie się, zwiększony gaz i zawroty głowy.

Jakie zmiany w stylu życia należy się spodziewać,

Osoby poddane rozległym omijaniu wymagają dokładnego monitorowania po operacji. Dożywotnie diety, modyfikacje ćwiczeń, suplementacja witaminami i minerałami są również środkami, które pacjenci muszą podjąć, aby odbudować swój zdrowszy tryb życia.

Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*