Dlaczego ludzie biorą Forskolin, Czyli jak działa ten suplement.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Forskolin jest związkiem czynnym znajdującym się w korzeniach pokrzywki indyjskiej. Przez wieki roślina ta była stosowana w tradycyjnej medycynie ziołowej w leczeniu różnych stanów chorobowych. Nowoczesne badania naukowe wykazały, że niektóre z tych korzyści zdrowotnych mogą być prawdą, a przynajmniej są wiarygodnie. Co to jest Forskolin,
Pokrzywka indyjska rośnie w Nepalu, Indiach i Tajlandii. Od dawna jest używana w tradycyjnej medycynie indyjskiej (Ajurweda). We współczesnych czasach Forskolin jest przyjmowany w formie suplementu, aby zwiększyć poziom testosteronu, zbudować masy mięśniową, schudnąć i poradzić sobie także z innymi problemami zdrowotnymi.

Dlaczego ludzie biorą Forskolin?- Czyli jak działa ten suplement

Testosteron    Ludzie biorą suplementy Forskolin z wielu powodów. Niektóre badania sugerują, że Forskolin może pomóc w utracie wagi i budowaniu mięśni. W jednym badaniu mężczyźni z nadwagą i otyłością przyjmowali 250 mg 10% ekstraktu z forskoliny dwa razy na dobę. Po 12 tygodniach stracili więcej tkanki tłuszczowej i mieli większy wzrost poziomu testosteronu w porównaniu do mężczyzn przyjmujących placebo.
Wspomniana wcześniej zdolność Forskolinu do zapewnienia wzrostu ogólnego poziomu testosteronu u mężczyzn, zwiększała się do 30%. Wzrost ten obserwowany tylko w grupach leczonych tym suplementiem obserwowano w stężeniu wolnego testosteronu w surowicy. Wiele z dostępnego testosteronu w organizmie jest związane z innym hormonem, nazywanym globuliną wiążącą hormony płciowe.
“Wolny” testosteron jest wymierny przez pobieranie krwi i jest stosunkowo szybki. Oznacza to ilość testosteronu, którą można wykorzystać w danym momencie i może być skutecznym środkiem do diagnozowania męskiej niepłodności, zaburzenia erekcji, niskiego popędu płciowego, a nawet niektórych objawów zmęczenia. Ogólnie rzecz biorąc, Forskolin wykazuje bardzo obiecujące możliwości w jego zdolności do zwiększenia testosteronu naturalnie u mężczyzn.

Astma

Forskolin ma długą historię, jako środek ludowy na astmę. Niektóre badania popierają to. Forskolin wydaje się działać w sposób podobny do pewnych typów konwencjonalnych suplementów przeciw astmie, zwiększając poziom związku o nazwie cyklicznego AMP. To pomaga rozluźnić mięśnie wokół oskrzeli w celu łatwiejszego oddychania. suplement ten poszerza kanały powietrzne w płucach, pomagając zmniejszyć objawy astmy.

Polecamy  Nowy Slim 5 Garcinia Cambogia Review

Jaskra

Forskolin jest także stosowany w leczeniu jaskry. Przeprowadzone badania wskazuje, że Forskolin może pomóc zmniejszyć ciśnienie w oczach, które jest często obserwowane w jaskrze. Stwierdzono również, że jest bezpieczną alternatywą dla beta-adrenolityków u pacjentów z jaskrą towarzyszącą astmie.
Choroby serca    Innym potencjalnym zastosowaniem suplementu Forskolin jest idiopatyczna kardiomiopatia zastoinowa, która może powodować niewydolność serca. W małym badaniu u pacjentów, którzy przyjmowali ten suplement wykazano poprawę funkcji serca.

Osteoporoza

Ponadto potwierdzono w badaniach pozytywny wpływ Forskoliny na zwiększenie gęstości mineralnej kości, zmniejszając ryzyko osteoporozy.

Alergie

Innym częstym użyciem suplementu Forskolin jest leczenie alergii, a także ostre reakcje alergiczne. Naukowcy odkryli, że związki takie jak forskolina mogą zmniejszyć ilość alergenów zdolnych do przenikania do krwiobiegu w okresach anafilaksji. W szczególności, Forskolin wykazuje zdolność do zmniejszania całkowitej przepuszczalności naczyń.
Optymalne dawki dla suplementu Forskolin nie zostały ustalone dla jakiegokolwiek stanu chorobowego. Podobnie jak w przypadku suplementów, jakość składników czynnych i poziom stężenia w produktach zawierających forskolinę różnią się w zależności od producenta. Niektórzy eksperci zalecają, aby Forskolin był przyjmowany pod nadzorem suplementarza.

Jak Forskolin pomaga w utracie wagi?

 

W wielu badaniach zbadano wpływ działania suplementu Forskolin na metabolizm tłuszczu. Po prostu, Forskolin stymuluje uwalnianie składowanego tłuszczu z komórek tłuszczowych. To samo dzieje się, gdy organizm potrzebuje użyć tkanki tłuszczowej dla energii. Samodzielne uwalnianie tłuszczu nie wystarcza, aby sprzyjać odchudzaniu – musi towarzyszyć deficyt kalorii. Innymi słowy, przy utracie wagi, wydatek energii (kalorii) musi przekraczać spożycie energii. Dodatkowo, badacze zauważyli, że u osób z dodatkiem Forskolin obserwowano spadki zmęczenia i apetytu. Suplementy utrata masy ciała mogą wspierać deficyt kalorii poprzez:

Ograniczenie apetytu.
Zmniejszenie efektywności trawienia.
Zwiększenie tempa metabolizmu (spalanie tłuszczu).

Badania kliniczne u ludzi wykazały obiecujące wyniki. Wydaje się, że Forskolin może promować utratę tkanki tłuszczowej przy zachowaniu masy mięśniowej. Testosteron może stymulować uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych, co może częściowo tłumaczyć utratę tłuszczu zaobserwowaną w badaniu. Wzrost stężenia testosteronu może również sprzyjać wzrostowi masy mięśniowej.    Drugie badanie przperowadzono tym razem wśród 23 kobiet z nadwagą które otrzymywały dawkę Forskolin (500 mg na dobę) przez 12 tygodni. W przeciwieństwie do poprzednich badań, suplementacja Forskolinem nie wywarła tak istotnego wpływu na utratę tłuszczu, ale wyniki sugerują, że suplement ten może chronić przed wzrostem masy ciała. Podsumowując, 12-tygodniowa suplementacja  suplementiem Forskolin powoduje utraty wagi, a może także poprawić stan organizmu u mężczyzn i zapobiegać przyrostowi masy ciała kobiet.

Polecamy  Czym jest napój Diet Duet dla utraty wagi?

Czy faktycznie Forskolin działa?

Badanie oparte na dowodach

Utrata wagi może być bardzo trudna. Badania pokazują, że tylko 15% osobom udaje się stosując tradycyjne metody odchudzania. Ci, którzy nie mają pozytywnych rezultatów podczas odchudzania, są bardziej skłonni szukać rozwiązań, takich jak suplementy diety i suplementi ziołowe. Forskolin wykazuje znaczną zdolność wpływania na stosunek mięśni / tłuszczu w organizmie, reguluje poziom lipidów, promuje zdrowe poziomy hormonalne, a także wpływa na wiele innych pozytywnych zmian w organizmie.
Jakie jest ryzyko podania Forskoliny, Opisano niektóre negatywne reakcje na suplement Forskolin. Obejmują one:

Szybkie uderzenia serca i niskie ciśnienie krwi po przyjęciu suplementu.
Podrażnienie górnych dróg oddechowych, kaszel, drżenie i niepokój przy wdychaniu.
Pieczenie oczu i powiększenie naczyń krwionośnych w oczach.
Ból głowy.

Osoby stosujące suplementi rozrzedzające krew lub suplementi przeciwpłytkowe nie powinny przyjmować Forskoliny. Również niektóre suplementi przy wysokim ciśnieniu mogą wchodzić w interakcje z Forskoliną, w tym:

Beta-blokery.
Blokery kanałów wapniowych.
Klonidyna.
Hydralaza.

Należy unikać stosowania Forskoliny, jeśli u pacjenta występuje policystyczna nerka. Bezpieczeństwo stosowania tego suplementu u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie jest znane, więc należy go unikać. Dawkowanie Typową dawką Forskoliny jest 100-250 mg (10%), dwa razy na dobę. Gdzie go kupić, Cena Forskolin
Forskolin najlepiej kupić poprzez stronę internetową, ponieważ oryginalny produkt jest w aptekach niedostępny.

Pakiet Startowy – 2-miesięczna kuracja 1 opakowanie Forskolin + 1 gratis = 189 zł za 8-tygodniową kurację (120 kapsułek).

Pakiet Ekonomiczny – 3-miesięczna kuracja – 2 opakowania Forskolin + 1 gratis = 378 zł za 12-tygodniową kurację (w sumie 180 kapsułek).

Program Maksymalny Efekt – 6-miesięczna kuracja – 3 opakowania Forskolin + 3 gratis = 567 zł za 24-tygodniową kurację (w sumie 360 kapsułek).

 

Opinie o produkcie Forskolin

Długo szukałam produktu, który nie tylko wpływa na utratę wagi, ale posiada także pozytywne działanie zdrowotne. Wreszcie trafiłam w Internecie na Forskolin, przeczytałam sporo artykułów na jego temat i stwierdziłam, że to jest to, na co czekałam. Stosuję ten suplement od miesiąca i straciłam 8 kg bez stosowania drastycznej diety, jedynie zwiększając aktywność fizyczną. Czuję się wypoczęta, po dawnym chronicznym zmęczeniu nie ma śladu.
Ewa z Krakowa
Z nadwagą walczę od 15 lat, nie potrafiłem sprostać regułom żadnej z proponowanych mi diet. Każda wymagała zbyt wysokiego ograniczenia kalorii, a ja po prostu nie dawałem rady, zwalczyć uczucia głodu. Jednak odkąd żona podsunęła mi Forskolin, zrozumiałem, że odchudzanie jest możliwe. Nie głoduję, spaceruję, przyjmuję 2 tabletki tego suplementu dziennie i chudnę, nie tracąc tkanki mięśniowej, szczerze mogę polecić ten produkt.
Marek z Warszawy

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*