Dlaczego ludzie biorą Forskolin, Czyli jak działa ten suplement.

[Głosów: 1   Average: 4/5]

Forskolin jest związkiem czynnym znajdującym się w korzeniach pokrzywki indyjskiej. Przez wieki roślina ta była stosowana w tradycyjnej medycynie ziołowej w leczeniu różnych stanów chorobowych. Nowoczesne badania naukowe wykazały, że niektóre z tych korzyści zdrowotnych mogą być prawdą, a przynajmniej są wiarygodnie. Co to jest Forskolin,
Pokrzywka indyjska rośnie w Nepalu, Indiach i Tajlandii. Od dawna jest używana w tradycyjnej medycynie indyjskiej (Ajurweda). We współczesnych czasach Forskolin jest przyjmowany w formie suplementu, aby zwiększyć poziom testosteronu, zbudować masy mięśniową, schudnąć i poradzić sobie także z innymi problemami zdrowotnymi.

Dlaczego ludzie biorą Forskolin?- Czyli jak działa ten suplement

Testosteron    Ludzie biorą suplementy Forskolin z wielu powodów. Niektóre badania sugerują, że Forskolin może pomóc w utracie wagi i budowaniu mięśni. W jednym badaniu mężczyźni z nadwagą i otyłością przyjmowali 250 mg 10% ekstraktu z forskoliny dwa razy na dobę. Po 12 tygodniach stracili więcej tkanki tłuszczowej i mieli większy wzrost poziomu testosteronu w porównaniu do mężczyzn przyjmujących placebo.
Wspomniana wcześniej zdolność Forskolinu do zapewnienia wzrostu ogólnego poziomu testosteronu u mężczyzn, zwiększała się do 30%. Wzrost ten obserwowany tylko w grupach leczonych tym suplementiem obserwowano w stężeniu wolnego testosteronu w surowicy. Wiele z dostępnego testosteronu w organizmie jest związane z innym hormonem, nazywanym globuliną wiążącą hormony płciowe.
“Wolny” testosteron jest wymierny przez pobieranie krwi i jest stosunkowo szybki. Oznacza to ilość testosteronu, którą można wykorzystać w danym momencie i może być skutecznym środkiem do diagnozowania męskiej niepłodności, zaburzenia erekcji, niskiego popędu płciowego, a nawet niektórych objawów zmęczenia. Ogólnie rzecz biorąc, Forskolin wykazuje bardzo obiecujące możliwości w jego zdolności do zwiększenia testosteronu naturalnie u mężczyzn.

Astma

Forskolin ma długą historię, jako środek ludowy na astmę. Niektóre badania popierają to. Forskolin wydaje się działać w sposób podobny do pewnych typów konwencjonalnych suplementów przeciw astmie, zwiększając poziom związku o nazwie cyklicznego AMP. To pomaga rozluźnić mięśnie wokół oskrzeli w celu łatwiejszego oddychania. suplement ten poszerza kanały powietrzne w płucach, pomagając zmniejszyć objawy astmy.

Jaskra

Forskolin jest także stosowany w leczeniu jaskry. Przeprowadzone badania wskazuje, że Forskolin może pomóc zmniejszyć ciśnienie w oczach, które jest często obserwowane w jaskrze. Stwierdzono również, że jest bezpieczną alternatywą dla beta-adrenolityków u pacjentów z jaskrą towarzyszącą astmie.
Choroby serca    Innym potencjalnym zastosowaniem suplementu Forskolin jest idiopatyczna kardiomiopatia zastoinowa, która może powodować niewydolność serca. W małym badaniu u pacjentów, którzy przyjmowali ten suplement wykazano poprawę funkcji serca.

Osteoporoza

Ponadto potwierdzono w badaniach pozytywny wpływ Forskoliny na zwiększenie gęstości mineralnej kości, zmniejszając ryzyko osteoporozy.

Alergie

Innym częstym użyciem suplementu Forskolin jest leczenie alergii, a także ostre reakcje alergiczne. Naukowcy odkryli, że związki takie jak forskolina mogą zmniejszyć ilość alergenów zdolnych do przenikania do krwiobiegu w okresach anafilaksji. W szczególności, Forskolin wykazuje zdolność do zmniejszania całkowitej przepuszczalności naczyń.
Optymalne dawki dla suplementu Forskolin nie zostały ustalone dla jakiegokolwiek stanu chorobowego. Podobnie jak w przypadku suplementów, jakość składników czynnych i poziom stężenia w produktach zawierających forskolinę różnią się w zależności od producenta. Niektórzy eksperci zalecają, aby Forskolin był przyjmowany pod nadzorem suplementarza.

Jak Forskolin pomaga w utracie wagi?

 

W wielu badaniach zbadano wpływ działania suplementu Forskolin na metabolizm tłuszczu. Po prostu, Forskolin stymuluje uwalnianie składowanego tłuszczu z komórek tłuszczowych. To samo dzieje się, gdy organizm potrzebuje użyć tkanki tłuszczowej dla energii. Samodzielne uwalnianie tłuszczu nie wystarcza, aby sprzyjać odchudzaniu – musi towarzyszyć deficyt kalorii. Innymi słowy, przy utracie wagi, wydatek energii (kalorii) musi przekraczać spożycie energii. Dodatkowo, badacze zauważyli, że u osób z dodatkiem Forskolin obserwowano spadki zmęczenia i apetytu. Suplementy utrata masy ciała mogą wspierać deficyt kalorii poprzez:

Ograniczenie apetytu.
Zmniejszenie efektywności trawienia.
Zwiększenie tempa metabolizmu (spalanie tłuszczu).

Badania kliniczne u ludzi wykazały obiecujące wyniki. Wydaje się, że Forskolin może promować utratę tkanki tłuszczowej przy zachowaniu masy mięśniowej. Testosteron może stymulować uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych, co może częściowo tłumaczyć utratę tłuszczu zaobserwowaną w badaniu. Wzrost stężenia testosteronu może również sprzyjać wzrostowi masy mięśniowej.    Drugie badanie przperowadzono tym razem wśród 23 kobiet z nadwagą które otrzymywały dawkę Forskolin (500 mg na dobę) przez 12 tygodni. W przeciwieństwie do poprzednich badań, suplementacja Forskolinem nie wywarła tak istotnego wpływu na utratę tłuszczu, ale wyniki sugerują, że suplement ten może chronić przed wzrostem masy ciała. Podsumowując, 12-tygodniowa suplementacja  suplementiem Forskolin powoduje utraty wagi, a może także poprawić stan organizmu u mężczyzn i zapobiegać przyrostowi masy ciała kobiet.

Czy faktycznie Forskolin działa?

Badanie oparte na dowodach

Utrata wagi może być bardzo trudna. Badania pokazują, że tylko 15% osobom udaje się stosując tradycyjne metody odchudzania. Ci, którzy nie mają pozytywnych rezultatów podczas odchudzania, są bardziej skłonni szukać rozwiązań, takich jak suplementy diety i suplementi ziołowe. Forskolin wykazuje znaczną zdolność wpływania na stosunek mięśni / tłuszczu w organizmie, reguluje poziom lipidów, promuje zdrowe poziomy hormonalne, a także wpływa na wiele innych pozytywnych zmian w organizmie.
Jakie jest ryzyko podania Forskoliny, Opisano niektóre negatywne reakcje na suplement Forskolin. Obejmują one:

Szybkie uderzenia serca i niskie ciśnienie krwi po przyjęciu suplementu.
Podrażnienie górnych dróg oddechowych, kaszel, drżenie i niepokój przy wdychaniu.
Pieczenie oczu i powiększenie naczyń krwionośnych w oczach.
Ból głowy.

Osoby stosujące suplementi rozrzedzające krew lub suplementi przeciwpłytkowe nie powinny przyjmować Forskoliny. Również niektóre suplementi przy wysokim ciśnieniu mogą wchodzić w interakcje z Forskoliną, w tym:

Beta-blokery.
Blokery kanałów wapniowych.
Klonidyna.
Hydralaza.

Należy unikać stosowania Forskoliny, jeśli u pacjenta występuje policystyczna nerka. Bezpieczeństwo stosowania tego suplementu u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie jest znane, więc należy go unikać. Dawkowanie Typową dawką Forskoliny jest 100-250 mg (10%), dwa razy na dobę. Gdzie go kupić, Cena Forskolin
Forskolin najlepiej kupić poprzez stronę internetową, ponieważ oryginalny produkt jest w aptekach niedostępny.

Pakiet Startowy – 2-miesięczna kuracja 1 opakowanie Forskolin + 1 gratis = 189 zł za 8-tygodniową kurację (120 kapsułek).

Pakiet Ekonomiczny – 3-miesięczna kuracja – 2 opakowania Forskolin + 1 gratis = 378 zł za 12-tygodniową kurację (w sumie 180 kapsułek).

Program Maksymalny Efekt – 6-miesięczna kuracja – 3 opakowania Forskolin + 3 gratis = 567 zł za 24-tygodniową kurację (w sumie 360 kapsułek).

 

Opinie o produkcie Forskolin

Długo szukałam produktu, który nie tylko wpływa na utratę wagi, ale posiada także pozytywne działanie zdrowotne. Wreszcie trafiłam w Internecie na Forskolin, przeczytałam sporo artykułów na jego temat i stwierdziłam, że to jest to, na co czekałam. Stosuję ten suplement od miesiąca i straciłam 8 kg bez stosowania drastycznej diety, jedynie zwiększając aktywność fizyczną. Czuję się wypoczęta, po dawnym chronicznym zmęczeniu nie ma śladu.
Ewa z Krakowa
Z nadwagą walczę od 15 lat, nie potrafiłem sprostać regułom żadnej z proponowanych mi diet. Każda wymagała zbyt wysokiego ograniczenia kalorii, a ja po prostu nie dawałem rady, zwalczyć uczucia głodu. Jednak odkąd żona podsunęła mi Forskolin, zrozumiałem, że odchudzanie jest możliwe. Nie głoduję, spaceruję, przyjmuję 2 tabletki tego suplementu dziennie i chudnę, nie tracąc tkanki mięśniowej, szczerze mogę polecić ten produkt.
Marek z Warszawy

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*