Skip to content

Korzyści i amp; Informacje o efektach ubocznych

[Głosów:    Average: /5]

Mucuna Puriens jest rośliną pochodzącą z Afryki i części Azji. Jest również znany jako cowish, velvet bean i luka fasola. W wielu częściach świata śluzę stosuje się jako uprawę zielonego obornika, ponieważ zastępuje on azot i nawożenie gleby. Karma ta jest również podawana zwierzętom w postaci kiszonki, suszonego siana lub suszonych nasion.

Jednak ludzie mogą również czerpać korzyści bezpośrednio z błony śluzowej. W rzeczywistości śluzę używano jak w medycynie alternatywnej od setek lat.

Korzyści zdrowotne Mucuna Puriens
Przyjrzyjmy się korzyściom zdrowotnym Mucuna Puriens.

Mucuna i L-DOPA
Jedną z największych korzyści dla śluz kosmicznych jest to, że jest dobrym źródłem L-Dopa. L-Dopa jest bezpośrednim prekursorem dopaminy, potężnej substancji chemicznej używanej w mózgu do leczenia różnych schorzeń. Dopamina wpływa również na wytrzymałość seksualną, odczuwanie, libido, rozszerzenie naczyń krwionośnych i nastrój.

Mucuna zawiera również inne związki chemiczne i związki, które mogą dodatkowo uwydatniać działanie dopaminy. To dlatego mówi się, że mucuna ma dziesiątki korzyści w wielu różnych aspektach życia danej osoby.

Mucuna and Parkinson’s Disease
Opracowanie badań sugeruje, że Mucuna może pomóc w leczeniu wielu objawów choroby Parkinsona, gdy są stosowane w połączeniu z lekiem na receptę. Mechanizmem za śluzą wydaje się być L-dopa, substancja chemiczna, o której mówi się, że kontroluje najczęstsze objawy choroby Parkinsona.

Chociaż istnieje wiele badań dotyczących Mucuny i Parkinsona, eksperci nie są jeszcze gotowi nazwać śluzówkę leczeniem choroby Parkinsona. Obecnie trwają dalsze badania, które, według naukowców, pozwolą lepiej zrozumieć, czy mucuna jest legalną naturalną metodą leczenia choroby Parkinsona.

Mucuna and Pain
Czasami mucuna puriens nakłada się bezpośrednio na skórę, by leczyć bóle stawów i mięśni, a także leczyć skorpiona. Mucuna neutralizuje jad od skorpionów i pomaga odrętwiać obszary dotknięte strunami, dlatego zapewnia niemal natychmiastową ulgę w bólu.

Mucuna pobudza również przepływ krwi na powierzchni, dlatego też może złagodzić ból stawów i mięśni.

Inne korzyści
Istnieją również wstępne dane, które sugerują, że śluzówka może pomóc poprawić zaburzenia erekcji, płodność, wysoki poziom cukru we krwi i nadciśnienie. Działa również jako naturalny afrodyzjak i może również pomóc w poprawie kompozycji ciała.

Skutki uboczne Mucuna Puriens
Występują pewne skutki uboczne związane z śluzowatymi puriens, głównie w przypadku kontaktu z włosami strąków fasoli. W przypadku przyjmowania doustnie lub bezpośrednio na skórę włosy mogą powodować silne swędzenie, pieczenie i obrzęk. Dzieje się tak dlatego, że włosy są silnie drażniące i zawierają serotoninę.

Mucuna puriens również naturalnie obniża poziom cukru we krwi i poziom ciśnienia krwi. Może to również powodować zawroty głowy lub omdlenia, więc osoby z cukrzycą lub niskim ciśnieniem krwi powinny uważnie monitorować swoje zdrowie podczas przyjmowania śluzówki.

Lekarze zalecają także matkom w ciąży lub karmiące piersią unikanie śluzowatych puriens, ponieważ ich działanie jest całkowicie nieznane. Preparat Mucuna nie był testowany na matkach w ciąży i karmiących piersią, dlatego może wystąpić niebezpieczna reakcja, chociaż nie jest to do końca znane.

Wreszcie, ponieważ dopamina wpływa na nastrój i inne chemikalia mózgowe, osoby przyjmujące leki antydepresyjne powinny zachować ostrożność podczas przyjmowania purusów śluzowych. Najlepiej jest unikać przyjmowania śluzówki podczas przyjmowania leków przeciwdepresyjnych i jak w przypadku każdego suplementu diety, przed rozpoczęciem przyjmowania śluzówki należy porozmawiać z lekarzem.

Czy warto kupować Mucuna,
Podczas gdy śluzówka puriens ma wiele zalet, wydaje się, że ma bardzo konkretne korzyści. Z pewnością nie jest przeznaczony do codziennego użytku, z kilkoma wyjątkami. Mucuna jest zdecydowanie warta spróbowania, jeśli masz ból mięśni lub potrzebujesz zwiększenia wydajności w sypialni, ale nie jest to suplement, który będziesz chciał przyjmować codziennie.

Previous article

Garcinia Indica Review

Next article

Cura Perfect Review

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *