L-Carnitine Health Benefits & amp; Pomoc autyzmu,

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czy karnityna może naprawdę zmniejszyć ryzyko autyzmu,
Nowe badanie z Texas A & M sugeruje, że przyjmowanie suplementów karnityny przed ciążą może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dzieci. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowym, przełomowym badaniu.

Najnowsze badania nad karnityną
Studium uniwersyteckie Texas A & M sugeruje stosowanie karnityny przed zajściem w ciążę może obniżyć ryzyko autyzmu

W badaniu opublikowanym w ubiegłym tygodniu w Cell naukowcy sugerowali, że przyjmowanie karnityny przed iw czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u rozwijającego się płodu.

Karnityna, nawiasem mówiąc, jest aminokwasem. Nasz organizm potrzebuje karnityny, aby zachować zdrowie. Zwykle karnityna pochodzi z czerwonego mięsa, a wegetarianie zazwyczaj otrzymują karnitynę z pełnego mleka. Inni mogą brać karnitynę jako suplement.

Organizm sam wytwarza także niewielkie ilości karnityny.
Nasze ciała wykorzystują karnitynę do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, która jest częścią komórki, która przekształca tłuszcze w energię.

W poprzednich badaniach naukowcy wykazali, że odziedziczone mutacje w genie o nazwie TMLHE, które są wymagane do biosyntezy karnityny, są silnie związane z ryzykiem rozwoju autyzmu.

Do tego ostatniego badania naukowcy nie rozumieli, dlaczego ten link istniał. Teraz, po opublikowaniu tego ostatniego badania w Cell, wiemy, dlaczego istnieje wyraźny związek między autyzmem a karnityną.

Niedobór karnityny zaburza normalne procesy rozwojowe
Teraz naukowcy rozumieją, dlaczego istnieje związek między karnityną a autyzmem.

Niedobór karnityny związany jest ze zmniejszoną zdolnością organizmu do rozwoju neuronalnych komórek macierzystych.

W szczególności, gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości karnityny, zapobiega ona promowaniu komórek nerwowych i organizowaniu rozwoju embrionalnego i płodowego mózgu.

Połączenie to zaobserwowano dzięki nowej technologii stworzonej przez asystenta naukowca Zhiganga Xie, który pracuje w Texas A & M Health Science Center College of Medicine.

Ta nowa technologia pozwala mu znakować, śledzić i analizować poszczególne neuronowe komórki macierzyste. Widzieliśmy już technologię taką jak ta, ale technologia Xie jako pierwsza śledzi komórki macierzyste w ich rodzimym środowisku w prawdziwym, rozwijającym się mózgu.

Polecamy  Haluksy - groźna choroba czy zwykła przypadłość?

Jak wyjaśnia Xie,
“Bardzo trudno jest badać komórki nerwowe w złożonym środowisku naturalnym. Ale teraz mamy technologię, która umożliwia takie badania. ”

Dzięki tej technologii Xie i jego współpracownicy odkryli, że nerwowe komórki macierzyste niezdolne do produkcji karnityny nie zachowują się właściwie. W rozwijającym się mózgu te nerwowe komórki macierzyste są niewłaściwie zubożone.

Tymczasem, gdy genetycznie zagrożone komórki macierzyste nerwowe otrzymują karnitynę z zewnętrznego źródła, nie obserwuje się podobnych problemów.

Innymi słowy, możesz dać karnitynę komórce nerwowej zagrożonej rozwojem autyzmu i ta komórka nie rozwija już autyzmu.

Naukowcy doszli do wniosku, że związek polega na sposobie, w którym gen TMLHE związany z autyzmem koduje enzym, który organizm potrzebuje do produkcji karnityny. Mutacje z ryzykiem autyzmu dezaktywują ten gen, który powoduje, że nerwowe komórki macierzyste stają się mniej zdolne do odnowienia się.

Zazwyczaj, gdy komórki nerwowe dzielą się, produkują dwie komórki “córki”. Jedna z tych komórek potomnych pozostaje nerkową komórką macierzystą, a druga różnicuje. Gdy nerwowa komórka macierzysta ma niedobór karnityny, często dzielą się, aby wytworzyć dwie zróżnicowane komórki, co oznacza, że ​​rozwijający się mózg jest pozbawiony neuronalnej komórki macierzystej, której potrzebuje do wzrostu.

Przyszłe matki mogą przejść testy w przyszłości
Jedną z najważniejszych rzeczy, które można uzyskać z tego badania, jest możliwość wykonania testu, który określi ryzyko matki dla porodu u dziecka z autyzmem.

Ponieważ gen TMLHE jest rozpoznawanym sygnałem dla autyzmu, a my znamy jego lokalizację na chromosomie, naukowcy mogą być w stanie przetestować przyszłe matki pod kątem mutacji TMLHE przed zajściem w ciążę lub na początku ciąży.

Jeśli zaobserwuje się, że ta matka jest bardziej narażona na mutacje, lekarze mogą zalecić matce przyjmowanie suplementu karnityny przed iw czasie ciąży w celu ochrony zdrowia rozwijającego się zarodka i płodu, zmniejszając ryzyko wystąpienia autyzmu.

Polecamy  Astma - co jeszcze można zrobić?

To nie przeszkodzi we wszystkich przypadkach autyzmu
Przyjmowanie suplementu karnityny nie powinno zapobiegać wszystkim przypadkom autyzmu, ponieważ autyzm może wystąpić z różnych powodów.

Vytas A. Bankaitis, profesor chemii z Texas A & M, który współpracował przy raporcie Cell, powiedział:

“Nawet jeśli ta strategia zadziała, nie będzie panaceum na zmniejszenie wszelkiego ryzyka autyzmu. Chociaż może to działać w przypadkach związanych z niedoborem karnityny, inne szlaki również są w użyciu, ponieważ ostatecznie można znaleźć 1000 genów związanych z ryzykiem autyzmu. ”

Niemniej jednak Bankaitis dodał, że allele TMLHE są “zaskakująco powszechne” w populacji ludzkiej, więc odkrycie karnityny może pomóc milionom przyszłych matek:

“Dla niektórych osób ten prosty suplement diety może naprawdę pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju zaburzeń ze spektrum autyzmu. Wszelkie postępy w zakresie profilaktyki byłyby mile widziane, biorąc pod uwagę liczbę osób, których to dotyczy. ”

Czy powinieneś przyjmować suplementy karnityny przed ciążą lub w jej trakcie,
Najnowszy raport opublikowany w Cell jest najlepszym dowodem na to, że przyjmowanie karnityny przed ciążą lub w jej trakcie może zmniejszyć ryzyko autyzmu w rozwijającym się zarodku, płodzie i dziecku.

Jednak niektóre matki mają już wystarczające poziomy karnityny. Inni mogą nie mieć mutacji, na którą ma wpływ niedobór karnityny. Niektóre embriony mogą być zagrożone rozwojem autyzmu z wielu innych powodów.

Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z lekarzem na temat najnowszych wyników badań i uzyskanie ich rekomendacji. Twój lekarz zna unikalną charakterystykę twojego ciała i może polecić rozwiązanie, które działa na twoje unikalne potrzeby.

Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*