Lepsze niż kokosowe & amp; Oliwa z oliwek,

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Chociaż oliwę z oliwek i olej kokosowy mają tendencję do zwracania na siebie uwagi, w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się większe zainteresowanie olejem z pestek dyni.

Według niektórych badań, olej z nasion dyni może mieć kilka wcześniej nieznanych korzyści przy przyjmowaniu doustnym.

Korzyści z oleju z nasion dyni
Jednak nie wyrzucaj jeszcze oliwy z oliwek. Ze względu na tłuszcz w oleju z pestek dyni nie można go gotować. Można go jednak przyjmować doustnie lub dodawać do sosów sałatkowych, tak jak zalecamy go używać.

Jakie są więc zalety oleju z pestek dyni,
Olej z pestek dyni i BPH

Łagodny rozrost prostaty (BPH) jest stanem, który powoduje powiększenie gruczołu prostaty, co prowadzi do problemów z oddawaniem moczu i dyskomfortu.

Według niektórych badań, beta-sitosterol, rodzaj fitosterolu, blokuje produkcję hormonu znanego jako dihydrotestosteron, który jest główną przyczyną BPH. Zawiera również steroid zwany delta-7-sterine, który zasadniczo konkuruje z DHT w prostacie i może pomóc w zapobieganiu replikacji komórek prostaty.

Kiedy stosuje się go w leczeniu BPH, mówi się, że olej z nasion dyni zmniejsza ból i objawy BPH oraz eliminuje BPH razem.

Wypadanie włosów i olej z nasion dyni
Dihydrotestosteron lub DHT jest również główną przyczyną wypadania włosów u mężczyzn. Ponieważ olej z nasion dyni pomaga w stłumieniu tego hormonu, jest także przydatny w leczeniu wypadania włosów u mężczyzn.

Niektóre badania pokazują, że olej z pestek dyni może spowalniać – jeśli nie całkowicie zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn. To zależy od stopnia utraty włosów, ale nawet mężczyźni z najcięższymi przypadkami łysienia typu męskiego odnotowali poprawę.

Podczas gdy niektórzy mężczyźni zalecają dodawanie oleju z pestek dyni bezpośrednio do skóry głowy, zaleca się mycie go na sałatkę lub po prostu wziąć łyżkę.

Olej z pestek dyni i zdrowie serca
Olej z pestek dyni ma kilka kwasów tłuszczowych i wysokie poziomy fitosteroli, o których mówi się, że obniżają poziom cholesterolu LDL poprzez obniżenie zdolności organizmu do jego produkcji. Inne badania niezwiązane bezpośrednio z olejem z pestek dyni wykazały, że fitosterole mogą potencjalnie obniżać poziom cholesterolu i mogą zmniejszać ryzyko chorób serca.

Polecamy  Herzolex Ultra – opinie – cena

Nie ma jednak żadnych badań na temat tego, czy olej z nasion dyni wpływa na ciśnienie krwi. Jedyne opublikowane badania wykazują niewielką poprawę poziomu cholesterolu po zażyciu oleju z nasion dyni przez miesiąc i dłużej.

Zapalenie artretyzmu
Olej z pestek dyni jest jednym z najpopularniejszych suplementów stosowanych przez osoby cierpiące na artretyzm. Jest powszechnie stosowany w połączeniu z lekiem na receptę, gdy lek na receptę nie wystarczy.

Niektóre badania sugerują nawet, że olej z pestek dyni ma taki sam poziom skuteczności jak indometacyna, jeden z najpopularniejszych leków na artretyzm.

Olej z nasion dyni zapewnia ulgę w zapaleniu stawów, ponieważ zawiera kilka przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych i innych związków, które zmniejszają stany zapalne stawów i pomagają wzmocnić stawy. Związki te również pomagają zmniejszyć ból stawów i mogą poprawić ogólną ruchomość stawów.

Korzyści z oleju z pestek dyni nie kończą się na tym. Olej z nasion dyni może przynieść ulgę osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego (IBS). Przydatne może być także wyeliminowanie pasożytów wewnętrznych, co może być trudnym problemem do wyeliminowania.

Inne badania sugerują, że olej z pestek dyni może pomóc w utrzymaniu zdrowego wzroku, złagodzić objawy osteoporozy, a nawet może leczyć problemy z kamicą nerkową.

Olej z pestek dyni może nie mieć popularności lub całkiem niezły wpływ oliwy z oliwek lub oleju kokosowego, ale z pewnością ma swoją “sprawiedliwą część korzyści. To może nie być coś do wzięcia codziennie, ale olej z pestek dyni jest z pewnością czymś, co można dodać do swojego arsenału suplementów i wziąć w razie potrzeby.

Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*