Skip to content

Naturalne metody leczenia & amp; Leki ziołowe,

[Głosów:    Average: /5]

Fibromialgia wyróżnia się jako jeden z najbardziej niezrozumiałych zespołów medycznych, mimo że jest to również najczęstszy rodzaj przewlekłego zaburzenia bólowego. Około 5 milionów Amerykanów żyje z bólem i cierpieniem spowodowanym fibromialgią, ale niewiele jest odpowiedzi na pytanie, co powoduje zaburzenie. Nie ma na to lekarstwa. Z tego powodu istnieje wiele suplementów fibromialgii i leków dostępnych na rynku.

Wielu cierpiących na tę chorobę ma trudności z radzeniem sobie z bólem, ponieważ jest tak wiele dezinformacji, która otacza ten stan. Dopiero pod koniec lat 2000 lekarze zaczęli przepisywać i leczyć tę chorobę na masową skalę.

Podczas gdy badania naukowe i nauka grają, Fibromialgia trwa dalej. Warunek ten jest znany z infiltracji życia, co powoduje, że niektórzy rzucają pracę lub wykonują najbardziej podstawowe zadania. Jeśli zdiagnozowano u ciebie stan lub uważasz, że możesz mieć fibromialgię, ważne jest, aby zrozumieć stan, jak również poznać naturalne sposoby radzenia sobie z objawami.

Aby zacząć, spójrzmy głębiej i spróbujmy zdemistyfikować fibromialgię.
Zapoznanie się z Fibro

Fibromialgia, często określana jako Fibro, jest zespołem, w którym ból i tkliwość mięśni i tkanek miękkich jest szeroko rozpowszechniona w całym ciele. Występuje podwyższona wrażliwość na nacisk i dotykanie tych delikatnych obszarów. Często towarzyszy mu również zmęczenie, zaburzenia snu, depresja i ogólne złe samopoczucie. Początek może być nagły lub powoli rozwijać się z czasem.

Jest to przewlekłe zaburzenie, co oznacza, że ​​nie ustępuje po kilku dniach lub kilku tygodniach. Ze względu na swój przewlekły charakter może wpływać na wszystkie aspekty twojego życia. Może zakłócać normalne funkcje, pracę i relacje. Możesz czuć się odizolowanym, źle zrozumianym lub cierpieć z powodu poczucia winy błędnie obwiniając siebie za bycie leniwym, kiedy w rzeczywistości masz poważny stan zdrowia. Dlatego ważne jest, aby nie ignorować objawów fibromialgii w nadziei, że to po prostu zniknie. Nie będzie.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele naturalnych metod leczenia, które pomagają zwalczyć ból i cierpienie spowodowane przez fibromialgię. Dzięki odpowiedniej kombinacji suplementów, leczenia bólu i zdrowego stylu życia można zminimalizować objawy fibromialgii i prowadzić normalne, zdrowe życie.

Dorośli w wieku powyżej 40 lat są najczęstszą demografią, u której zdiagnozowano fibromialgię. Jest nieco częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Chociaż fibromyalgia wpływa na większą liczbę osób dorosłych, występuje również u dzieci i młodzieży. Łatwo można pomylić fibromyalgię z “rosnącym bólem” lub odrzucić nadmiernie zmęczonego nastolatka, ale uważaj. Jeśli dziecko lub nastolatka skarży się na ból, wyczerpanie, drażliwość, depresję lub zmęczenie, może to być fibromialgia i lekarz powinien jak najszybciej je zobaczyć, aby uzyskać pomoc, jakiej mogą potrzebować.

Objawy fibromialgii
– lęk – depresja – zmęczenie – drażliwość – utrata energii – wrażliwość na nacisk – tkliwość – powszechny ból mięśni i tkanek miękkich

Czego można się spodziewać po fibromialgii
Diagnoza

Diagnozowanie fibromialgii może być trudne. Obecnie nie ma testów, które umożliwiałyby jej dokładne zlokalizowanie. Podczas ustalania, czy pacjent ma fibromialgię, lekarz przeprowadzi kilka badań diagnostycznych, aby wykluczyć inne zaburzenia związane z bólem, takie jak zapalenie stawów lub zaburzenia krwi, takie jak niedokrwistość. Po uruchomieniu pełnej diagnostyki, aby wyeliminować inne choroby, sporządzi wykres punktów bólu i sprawdzi, czy ból, który cierpisz, jest zgodny z bólem i lokalizacjami ogólnie związanymi z fibromialgią. Zastanowi się, jak długo cierpiałeś, aby ustalić, czy ma on charakter chroniczny. Jeśli twoje testy diagnostyczne wrócą negatywne dla innych stanów medycznych i twój typ bólu i czas trwania jest zgodny z fibromialgią niż diagnoza będzie zrobiona i opcje leczenia będą dyskutowane.

Błędna diagnoza
Z powodu swojej nieco tajemniczej natury, fibromialgia jest często mylona z innymi dolegliwościami. Jeśli uważasz, że możesz mieć fibromialgię i zostały nieprawidłowo zdiagnozowane, podziel się swoimi wątpliwościami z lekarzem. Często lekarze dokonują diagnozy klinicznej bez stosowania testów diagnostycznych. Może to być postrzegane jako sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu, ale często prowadzi do błędnej diagnozy, która w rzeczywistości marnuje zarówno pieniądze, jak i czas na leczenie czegoś, czego nie masz i zażywanie leków, których możesz nie potrzebować. Jeśli nie zgadzasz się z diagnozą swojego lekarza, poproś o test diagnostyczny lub odszukaj drugą opinię. Lekarze są często przeciążeni i przepracowani. Niestety, ułatwia to im postawienie szybkiej diagnozy, aby wydostać się na zewnątrz i przejść do następnego pacjenta. Jeśli uważasz, że lekarz nie jest w stanie zapewnić Ci czasu i uwagi, na jaką zasługujesz, rozważ zmianę lekarza.

Fibromialgia jest powszechnie mylona
– Zapalenie stawów – Przewlekły ból mięśniowo-powięziowy – Depresja – Lupus – Systemowa choroba nietolerancji wysiłkowej

Powszechne metody leczenia fibromialgii
Lekarze szybko zalecają leki na receptę po ustaleniu rozpoznania fibromialgii. Większość leków przepisanych na tę chorobę dotyczy bólu nerwów, depresji i lęku, które zwykle są związane z fibromialgią.

Typowe metody leczenia na receptę obejmują:
– Środki przeciwbólowe – Leki przeciwdrgawkowe – Leki przeciwdepresyjne – Benzoidy – Leki zwiotczające mięśnie – Opioidy

Jak widać, istnieją bardzo silne leki stosowane w leczeniu fibromialgii. Poważnym, ale częstym problemem związanym z użyciem wielu z tych leków jest to, że mogą uzależniać. Zwłaszcza jeśli bierzesz je na przewlekłą chorobę. Używanie opioidów przez dłuższy czas może być bardzo szkodliwe. Tworzy zależność, która może być tak samo wyniszczająca jak twoja pierwotna diagnoza. Na receptę wzrasta liczba przypadków nadużywania opioidów, głównie dlatego, że lekarze tak łatwo przepisują je jako doustną pomoc dla bólu.

Depresja jest częstym objawem fibromialgii i jest to zrozumiałe. Bycie w bólu przez cały czas może samo w sobie prowadzić do depresji. Jednak leki przeciwdepresyjne nie zawsze powinny być pierwszą linią obrony, jeśli doświadczasz depresji. Leki przeciwdepresyjne są chemicznie zmieniającymi się lekami. Nie ma prawdziwego sposobu, aby się dowiedzieć, na który z nich odpowiesz, więc na ogół lekarz wybierze jedną dla ciebie i zobaczysz, jak na nią zareagujesz. Jeśli wydaje się, że nie działa, twoje leki będą nadal zmieniane, dopóki nie zostanie znaleziony właściwy lub dopóki nie zostanie ustalone, że nie działają one dla ciebie. W międzyczasie możesz doświadczyć większej depresji, ponieważ niektóre leki przeciwdepresyjne w rzeczywistości powodują więcej depresji, a nawet myśli samobójczych, gdy po raz pierwszy zaczynasz je brać. Dlatego w twoim najlepszym interesie jest kształcenie się na temat depresji spowodowanej fibromialgią i wielu naturalnych sposobów walki z nią.

Naturalne leki na częste dolegliwości Fibro
Dowiedzenie się, że masz fibromyalgię, może być trudne. Radzenie sobie z przewlekłym bólem, lękiem i depresją nie jest łatwe. Dokonywanie właściwych wyborów dotyczących leczenia może być jeszcze bardziej mylące. Twoją najlepszą bronią w walce z objawami fibro jest uzbrojenie się w informacje, dzięki czemu będziesz dobrze zorientowany w swoich opcjach. Naturalne zabiegi są często pomijane, ale są niezwykle korzystną opcją. W końcu dlaczego miałbyś przecedzić swój system ciężkimi lekami, kiedy możesz czerpać te same korzyści w sposób naturalny, z mniejszymi efektami ubocznymi i potencjalnymi szkodami, Istnieje wiele suplementów i naturalnych metod leczenia, które mogą pomóc w walce z bólem i udarem związanym z fibromialgią. Przy odrobinie wiedzy i wysiłku z twojej strony możesz przejąć kontrolę nad swoim bolesnym zaburzeniem i poprawić jakość swojego życia.

5-HTP
5-HTP to substancja chemiczna wytwarzana z nasion rośliny griffonia simplicifolia. Występuje w Afryce zachodniej i środkowej, gdzie rośnie dziko i jest uprawiany komercyjnie. Jest powszechnie stosowany w przypadku zaburzeń lękowych, zaburzeń snu, depresji, objadania się i objawów fibromialgii.

W jaki sposób pomoc 5-HTP może pomóc,
5-HTP działa poprzez zwiększenie produkcji serotoniny. Serotonina jest jedną z naturalnych substancji “czujących się dobrze”. Wiele osób z zaburzeniami związanymi z depresją cierpi na deficyt serotoniny. Pomagając twojemu ciału produkować więcej tego środka chemicznie w sposób naturalny, możesz zwalczyć depresję i niepokój spowodowany twoją fibromialgią.

Niektóre przypadki 5-HTP powodują drgawki u osób z zespołem Downa. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na zespół Downa i zastanawiasz się nad przyjęciem 5-HTP, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem 5-HTP.

5-HTP zmienia poziom serotoniny w mózgu i należy go odstawić na 2 tygodnie przed operacją, jaką może mieć interakcja serotoniny z niektórymi lekami często podawanymi podczas zabiegu chirurgicznego. .

Alfa Hydroksyany
Alfa-Hydroksyany to grupa naturalnie występujących kwasów, które można znaleźć w żywności. Kwas cytrynowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy i jabłkowy to wszystkie formy kwasów alfa-hydroksylowych. Można je znaleźć w wielu różnych produktach spożywczych, takich jak cytryny, pomarańcze i jabłka, i można je przyjmować w postaci suplementu do tabletek.

W jaki sposób Alpha Hydroxy Acids może pomóc,
Alpha Hydroxy to naturalny środek przeciwbólowy. Pomaga złagodzić ból i tkliwość związaną z fibromialgią. Zwiększenie spożycia kwasu jabłkowego i przyjmowanie suplementów może znacznie pomóc w powstrzymaniu bólu związanego z fibromialgią.

Capsicum
Capsicum to substancja chemiczna, którą można znaleźć w papryce i papryce chili. Capsicum to nie tylko znane i lubiane źródło pikantnego smaku, to także skuteczne leczenie przeciw bólowi wywołanemu przez fibromialgię.

Jak może pomóc Capsicum,
Capsicum można nakładać miejscowo, bezpośrednio na skórę, u źródła bólu. Można go znaleźć jako balsam lub trzeć i tworzy ciepłe, kojące uczucie podczas stosowania. Promieniuje w tkankę mięśniową i łagodzi ból fibromialgii. Zarówno proces aplikacji, jak i aktywny składnik pomogą Ci się zrelaksować i złagodzić ból.

Chlorella
Chlorella to wysoko adaptacyjny jednokomórkowy glon, który rośnie naturalnie w słodkiej wodzie. Obecnie w Japonii uprawiany jest jako potencjalne alternatywne źródło pożywienia, ponieważ jest bogaty w białko, zdrowe tłuszcze i minerały, ale ma niewielkie wymagania do wzrostu. Jest również stosowany jako naturalne leczenie fibromialgii.

W jaki sposób Chlorella może pomóc,
Chlorella jest skutecznym lekarstwem na ból fibromialgii i jest szczególnie pomocna w połączeniu z suplementami kwasu jabłkowego, które można znaleźć w jabłkach. Połączenie tych dwóch naturalnych środków może wzmocnić ich mechanizmy walki z bólem i może zapewnić osobom cierpiącym na fibromialgię ulgę w bólu.

Gamma-hydroksymaślan (GHB)
GHB to substancja chemiczna występująca naturalnie w mózgu i ciele. Można go wytwarzać sztucznie i stosować w leczeniu bólu, zaburzeń snu i chronicznego zmęczenia związanego z fibromialgią. Był on niegdyś dostępny bez recepty, ale teraz jest dostępny tylko na receptę od lekarza.

W jaki sposób może pomóc gamma-hydroksymaślan (GHB),
GHB robi kilka kluczowych rzeczy, które odnoszą się do twoich symptomów fibromialgii. Po pierwsze pomaga rozluźnić mózg i doprowadzić go do stanu snu. Dlatego jeśli cierpisz na zaburzenia snu lub bezsenność z powodu fibromialgii, GHB może pomóc. GHB stymuluje również wytwarzanie przez nasz organizm naturalnych środków przeciwbólowych podobnych do opioidów, wytwarzanych przez mózg. Jeśli uważasz, że ból fibromialgii jest trudny do leczenia, GHB może być dla Ciebie odpowiednim leczeniem. Aby dowiedzieć się więcej o GHB, porozmawiaj o tym z lekarzem.

Gingko Biloba
Gingko Biloba od tysięcy lat jest ulubionym leczeniem w Chinach. Dzisiaj wciąż dowiadujemy się o wielu zaletach zdrowotnych Ginkgo Biloba. Ginkgo jest używany do wielu celów, od wyostrzania ostrości i pamięci do leczenia bólu i tkliwości.

W jaki sposób Gingko Biloba może pomóc,
Gingko zwiększa przepływ krwi do mózgu i może być użytecznym sposobem na zmniejszenie depresji i lęku. Ma również właściwości łagodzące ból i może pomóc w eli- minowaniu bólu i tkliwości związanej z fibromialgią.

Żeń-szeń (Panax)
Istnieje kilka różnych rodzajów żeń-szenia. Żeń-szeń Panax, nie mylić z amerykańską lub inną odmianą żeńszenia, jest użytecznym sposobem leczenia depresji, stresu, niepokoju i zaburzeń snu związanych z fibromialgią.

Jak może pomóc żeń-szeń,
Żeń-szeń ma kilka aktywnych składników, które działają na ciało, aby zwalczyć wiele objawów wywołanych przez fibromialgię. Jeśli cierpisz na depresję, zmęczenie lękiem lub stres, żeń-szeń może być odpowiednim suplementem dla Ciebie.

Wielu Amerykanów ma niedobór magnezu. Często nie przyjmujemy wystarczającej ilości magnezu, aby nadrobić dzienną utratę magnezu w naszych wydzielinach i moczu. Zaburzenia snu, bezsenność i zakłócenia snu są częstym problemem dla osób cierpiących na fibromialgię. To dalej obniża naszą naturalną produkcję magnezu, więc jeśli cierpisz na problemy ze snem związane z fibromialgią, masz również niedobór magnezu.

W jaki sposób magnez może pomóc,
Niedobór magnezu ma negatywny wpływ na twój system metaboliczny i może nasilać objawy bolesnej fibromialgii. Upewniając się, że masz wystarczającą ilość magnezu, prawdopodobnie zauważysz także pewien dyskomfort związany z fibromyalgia lessen.

Melatonina
Melatonina jest substancją chemiczną wytwarzaną naturalnie przez mózg, która pomaga wprowadzić go w stan przewodzenia w celu zasypiania. Zwykle zegar wewnętrzny twojego ciała wie, kiedy nadszedł czas snu. Jednak u osób z fibromialgią lub osób cierpiących na zaburzenia snu, wewnętrzny zegar organizmu jest nieskuteczny i produkcja melatoniny albo nie wytwarza wystarczającej ilości, albo produkuje ją w niewłaściwym czasie. Może to utrudniać zasypianie. Brak snu z dalszym zaostrzeniem objawów fibro.

W jaki sposób melatonina może pomóc,
Melatonina może pomóc ostrzec twoje ciało, że nadszedł czas na sen. Melatonina zaczyna działać szybko i powinieneś być przygotowany na sen, zanim go weźmiesz. Istnieje kilka sposobów na przygotowanie się do snu. Często kąpiel przed snem może pomóc Ci się zrelaksować. Moczenie ciała w ciepłej wodzie wanny rozluźnia układ sercowo-naczyniowy i zwiększa przepływ krwi. Wyłącz lub wycisz zewnętrzne źródła stymulacji, takie jak Twoja t.v. lub twój smartfon. Gdy światła zgasną, nie patrz na telefon! Światło ze smartfona może nadać ciału niewłaściwą wiadomość, że czas się obudzić i przeszkadzać w procesie snu. Gdy jesteś zrelaksowany i gotowy do pójścia spać, weź suplement z melatoniną, a następnie śpij dobrze.

Podobnie
Sam E to substancja chemiczna wytwarzana naturalnie w organizmie, która pomaga naturalnie zwalczać ból i depresję. Niedobór Sam E może nasilić objawy fibromialgii. Jeśli podejrzewasz, że masz niedobór Sam E powinieneś porozmawiać z lekarzem i zobaczyć, jak dodać SamE do listy suplementów, aby pomóc w obronie przed skutkami fibromialgii.

W jaki sposób Sam E może pomóc,
Sam E pomaga poprzez zwiększenie naturalnej produkcji Sam E w twoim ciele. To może pomóc twojemu ciału wytworzyć substancje chemiczne, które twoje ciało normalnie produkuje samo w celu zwalczania bólu i depresji.

Jedzenie i Fibro
Wraz z rozwojem nauki uczymy się, że wybrane przez nas produkty mają duży wpływ na nasze zdrowie i nasze samopoczucie. Dwadzieścia lat temu zalecenia dietetyczne dla przeciętnego dorosłego drastycznie różniły się od zaleceń dzisiejszej przeciętnej osoby dorosłej.

Teraz wiemy, że dieta ciężka w węglowodany i przetworzona żywność może być dla nas szkodliwa. Dowiedzieliśmy się o zagrożeniach związanych z glutenem, msg i innymi dodatkami do żywności i nadal uczymy się więcej codziennie. Ludzie cierpiący na fibromialgię często widzą zmianę lub eliminację objawów poprzez dodawanie lub pomijanie niektórych pokarmów z diety. Niestety, nie ma jednego rozmiaru pasującego do całej listy pokarmów, które mogą pomóc lub zaostrzyć fibro, ponieważ każdy reaguje inaczej na różne pokarmy.

Lekarze zalecają, aby zwracać uwagę na to, jak się czujesz po jedzeniu. Jednym świetnym sposobem na zrobienie tego jest prowadzenie dzienniczka jedzenia i oznaczanie tego, co jedliście i jak się czuliście później. Możesz zauważyć wzór. Jeśli wydaje Ci się, że czujesz się bardziej zmęczony lub odczuwasz większy ból, wyeliminuj go i sprawdź, czy objawy się poprawiają. Podobnie, jeśli poczujesz się bardziej czujny po zjedzeniu niektórych pokarmów, kontynuuj je w swojej diecie.

Wielu chorych na fibro zgłasza, że ​​jedzenie o wysokim poziomie glutenu zaostrza objawy, podczas gdy inne nie zgłaszają żadnych skutków. Ponieważ wszyscy jesteśmy wyjątkowi i mamy wyjątkowe wymagania żywieniowe, musimy słuchać naszych ciał i zwracać uwagę na nasze naturalne wskazówki dotyczące tego, co sprawia, że ​​czujemy się lepiej lub gorzej.

Fibromyalgia i Juicing
Wyciskanie soku może być świetnym sposobem, aby pomóc organizmowi odtruć i złagodzić objawy fibromialgii. Wiele osób chce oczyścić swój system i cieszyć się zdrowymi korzyściami, jakie można uzyskać dzięki Juicing. Jeśli masz fibro, możesz naprawdę zrobić wyciskanie soku, wykorzystując te pokarmy, które pomagają zwalczyć objawy fibro. Kwas jabłkowy, na przykład w jabłkach, może pomóc w powstrzymaniu bólu związanego z fibro, więc dodaj kilka jabłek do swojej ulubionej mieszanki soku z zielonego jabłka!

Powszechnie stosowane owoce i warzywa do odżywiania Fibro odżywiania
– Jabłka (zielone jabłka są najlepsze dla cierpkości i bogate w kwas jabłkowy) – Buraki – Marchew – Seler – Ogórek – Czosnek – Imbir – Zieloni – Trawa pszeniczna

Te składniki mogą być stosowane w dowolnej kombinacji. Możesz również podać dowolne inne owoce lub warzywa, które lubisz. Jeśli masz zamiar go wypić, może równie dobrze smakować, prawda, Niebo jest granicą!

Co jeszcze możesz zrobić o swoim Fibro,
Rozmawialiśmy o wszystkich związanych z lekiem, dodatkowych i dietetycznych opcjach, które mogą pomóc w walce z objawami fibromialgii. Czy coś już zostało, Jest! Istnieje wiele innych terapii i działań, które mogą pomóc złagodzić objawy fibro i sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy i zdrowszy. Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, nie ma magicznej pigułki, aby to wszystko naprawić. Rzeczywistość ma do czynienia z czymś takim jak fibromyalgia wymaga wieloaspektowego podejścia terapeutycznego w celu zmaksymalizowania korzyści płynących z leczenia. Skoro wiemy, że mamy opcje uzupełniające i dietetyczne, dowiedzmy się, co jeszcze możemy zrobić, aby pomóc naszym ciałom zwalczyć fibromialgię.

Terapie nielekowe
Oprócz suplementów fibromialgii, zmieniających się nawyków związanych ze stylem życia i pracy z lekarzem, istnieje wiele opcji masażu i mechaniki ciała, które wiele osób uważa za pomocne. Masaż i mechanika ciała zawierają mięśnie i nerwy i mogą bezpośrednio pomóc w łagodzeniu bólu. Przejrzyj dostępne opcje i sprawdź, które dźwięki mogą najlepiej pomóc w złagodzeniu objawów i stylu życia.

Opcje masażu i mechanizmu mechanicznego:
Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia aerobowe to ćwiczenia, które zwiększają i utrzymują tętno podczas wykonywania tej czynności. Przykłady ćwiczeń aerobowych to: taniec, aerobik w wodzie, maszyny do ćwiczeń wysiłkowych, bieganie, spacery, pływanie itp.

Akupunktura
Akupunktura to starożytna azjatycka praktyka, która wykorzystuje długie smukłe igły do ​​aktywowania ważnych punktów ciała. Jest stosowany w wielu różnych stanach, w tym w łagodzeniu bólu, depresji i zaburzeniach snu. Wiele osób zgłasza natychmiastową poprawę po leczeniu akupunkturą, ale wyniki mogą się różnić.

Craniosacral
Podobnie jak w przypadku akupunktury, zabieg ten koncentruje się na punktach nacisku na głowie, szyi i kręgosłupie za pomocą delikatnych technik dotykowych i masażu, aby pomóc w zwalczaniu stresu i bólu spowodowanego fibromialgią.

Neuroterapia EEG
EEG Neuroterapia jest formą warunkowania mózgu. Podczas wykonywania Neuroterapii EEG aktywność mózgu będzie monitorowana. Za nadgodziny możesz być uwarunkowany, aby produkować dowolne stany mentalne, takie jak stan alfa, który może być korzystnym narzędziem do relaksacji i kontroli bólu.

Mikroprądowe właściwe częstotliwości (FSM)
FSM jest stosunkowo nowym sposobem leczenia bólu i tkliwości u osób cierpiących na fibromialgię. Działa przy użyciu bardzo małych impulsów elektrycznych w celu stymulacji gojenia. Działa szczególnie dobrze na tkankach miękkich i wykazuje wiele obietnic w leczeniu bólu.

HRV Biofeedback
HRV Biofeedback wykorzystuje podobne reakcje kondycjonujące stosowane w neuroterapii EEG. Celem tego jest uzyskanie przez kondycjonowanie zdolności do regulacji tętna i reakcji psychologicznych na stresujące zdarzenia w celu osiągnięcia relaksacji. Pomoże to zminimalizować reakcje na stres, które nasilają objawy fibromialgii.

Hipnoterapia
Hipnoterapia lub hipnoza są praktykowane od dziesięcioleci. Wykorzystuje plastyczność mózgu, szczególnie gdy jest w stanie zrelaksowanym, w stanie receptywnym. Hipnoterapia może być świetnym narzędziem w radzeniu sobie i minimalizowaniu objawów fibromialgii.

Wydanie Myofascial
Wypływ mięśniowo-powięziowy jest formą terapii masażu skoncentrowanej na mięśniach, które odnoszą się do twarzy i głowy. Często na tych obszarach powstaje napięcie, a mięśnie stają się sztywne i nieustępliwe, co zmniejsza przepływ krwi i może powodować bolesne napięcie mięśni. Dzięki uwalnianiu mięśniowo-mięśniowemu mięśnie te są rozluźnione, a przepływ krwi polepszony.

Osteopatia
Osteopatia to leczenie, które koncentruje się na manipulowaniu mięśniami i kośćmi ciała w celu ich wzmocnienia i zwiększenia ogólnego zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego. Wzmacniając swoje ciało i mięśnie, możesz pomóc w zwalczaniu objawów fibromialgii i ogólnie poczuć się lepiej.

Trening postawy
Podobnie jak w przypadku osteopatii, trening postawy koncentruje się na ustaleniu i utrzymaniu zdrowej postawy ciała w celu promowania pełnego zdrowia i samopoczucia w ciele. Zła postawa może negatywnie wpłynąć na kości i mięśnie, które stają się napięte lub zmuszone do nienaturalnych pozycji i powodować przewlekłe i wyniszczające problemy w miarę upływu czasu. Może to zaostrzyć objawy fibromialgii. Rozwijanie dobrej postawy poprzez wykorzystanie technik treningu postawy i ćwiczeń może pomóc w walce z bólem fibro.

Relaks
Relaks jest niezbędny do dobrego snu, walki z depresją i zwalczania lęku. W rzeczywistości relaks jest przeciwieństwem lęku. Nie możesz być zrelaksowany i niespokojny i nie możesz być niespokojny, ale zrelaksowany. Jesteś albo w takim stanie, albo w innym stanie. Nauka odprężenia może zatem przejść długą drogę w eliminowaniu niepokoju i łagodzeniu depresji. Istnieje wiele technik, ćwiczeń i terapii, które można wykorzystać, aby pomóc Ci nauczyć się osiągnąć i opanować sztukę relaksu.

Rozciąganie
Rozciąganie zwiększa przepływ krwi do kończyn. To dlatego, kiedy po raz pierwszy budzisz się lub kładziesz się spać w nocy, masz ochotę się rozciągnąć. Jest to sposób, w jaki ciało wysyła bogatą w tlen krew poprzez ciało i przygotowuje ją do zrelaksowania się i snu, albo do przebudzenia i aktywizacji. Rozciąganie może zwiększyć twoją elastyczność i wzmocnić mięśnie, z których wszystkie mogą pomóc zmniejszyć ból mięśni odczuwany przez osoby cierpiące na fibro.

Tai Chi
Tai Chi to starożytne chińskie ćwiczenie o niskim wpływie, które koncentruje się na powolnych ruchach, które rozciągają i wzmacniają ciało i jego mięśnie. Ze względu na delikatne tempo i ostrość jest nie tylko świetną aktywnością fizyczną, ale także wspaniałym narzędziem do zwalczania i kontrolowania stresu.

Punkt zapalny
Punkty spustowe to obszary mięśni, które uległy naprężeniu rozdartemu lub uszkodzeniu w inny sposób. Zakłócają one naturalną funkcję mięśni i mogą powodować ból i zmniejszoną ruchliwość. Terapia za pomocą punktu wyzwalania działa za pomocą techniki masażu, która wykorzystuje ciśnienie i uwalnianie bezpośrednio w punktach bólu. Pomaga to rozluźnić mięśnie i stymuluje gojenie, zapewniając natychmiastowy relaks i ulgę.

Ustaw limity dla siebie z Fibro
Ważne jest, aby zrozumieć, że Fibromialgia jest wciąż badana. Jest wiele rzeczy, których społeczność medyczna jeszcze nie rozumie, a opcje leczenia mogą się z czasem zmieniać wraz z odkrywaniem nowych badań i metod leczenia.

Bądź cierpliwy wobec siebie – będziesz miał dni, w których odczuwasz znaczną ilość bólu, szczególnie gdy lekarz stara się ustalić, które leki i rutynowe leki będą najbardziej korzystne dla twojej dolegliwości. Ponieważ ta choroba jest przewlekła, łatwo jest pozwolić, aby ból i niepewność cię osłabiły. Brak snu i depresja może również bardzo negatywnie wpłynąć na twoje samopoczucie.

Ponieważ fibro jest dolegliwością, która może być odczuwalna, ale nie widziana, możesz mieć rodzinę lub przyjaciół, którzy odrzucają twój bardzo prawdziwy ból i cierpienie, ponieważ po prostu nie rozumieją, czym jest fibromialgia. Pomóż im edukować, gdy sam się o tym dowiesz, aby zapewnić Ci wsparcie i zrozumienie, których potrzebujesz i na które zasługujesz.

Szukaj pomocy, której potrzebujesz
Jeśli masz objawy fibromialgii, nie ignoruj ​​ich! Fibromialgia jest przewlekłą, długotrwałą chorobą, a jej objawy nie ustępują same. Możliwości leczenia i kompleksowe opcje zwalczania fibromialgii są liczne. Nie zapomnij wziąć pomocnych suplementów fibro wymienionych i pracować nad włączeniem opcji mechanicznych ciała, które przyniosą najwięcej korzyści. Wiele z tych zabiegów jest naturalnych i nieinwazyjnych.

Więcej porad dla życia z Fibromyalgia
Staraj się zachować pozytywne nastawienie i zachęcaj się do pozostania silnym i nie poddawaj się.

Z samej swojej natury fibromialgia będzie cię niszczyć psychicznie i fizycznie, ale jeśli jesteś tego świadomy, możesz go pokonać. Zaplanuj spotkanie z lekarzem, aby ustalić, czy masz fibromialgię. Jeśli to zrobisz, we współpracy z lekarzem opracuj dla siebie najlepszy sposób leczenia. Jeśli cierpisz na depresję i niepokój w związku z fibromialgią, może być korzystne porozmawianie z twoim doradcą lub psychiatrą, ponieważ mogą one również pomóc w zaleceniu leczenia.

Pamiętaj, aby porozmawiać ze wszystkimi lekarzami na temat wybranych suplementów fibromialgii, a także dowiedzieć się, jakie są opcje leczenia fibromyalgii. Lista zabiegów i opcji może wydawać się zniechęcająca, ale nie pozwól, aby opcje cię obciążyły. Poświęć trochę czasu na rozważenie różnych zabiegów, suplementów i działań oraz sformułuj plan specjalnie dla Ciebie i Twoich osobistych potrzeb.

Upewnij się, że dowiesz się wszystkiego, co możesz o swoim zaburzeniu i utrzymuj kontakty z lekarzem i członkami rodziny.

Rozpoznajcie, że wasze ciało jest połączonym systemem i tak powinno być wasze leczenie fibromialgii. Upewnij się, że bierzesz suplementy, których potrzebujesz. Wycinaj niezdrowe produkty i rozważ fizyczne terapie i działania, aby pomóc sobie z bólem i objawami.

Wreszcie, nigdy nie przestawaj się uczyć. Ponieważ nasza informacja o fibromialgii rośnie, rośnie też lista opcji leczenia. Kiedy dowiadujemy się więcej o mechanizmach leżących u podstaw fibromyalgii, możemy znaleźć sposoby leczenia, a nawet zapobiegania temu. Dlatego ważne jest, aby śledzić najnowsze informacje.

Nie pozwól, aby Fibromialgia kontrolowała Twoje życie
Fibromialgia może być mylącym i trudnym warunkiem do życia. Jednak nie zapomnij skorzystać z zasobów, które masz i prawdopodobnie znajdziesz co najmniej trochę ulgi. Wiele osób uczy się unikać wybuchów i bólu poprzez próbę i błąd, wprowadzając nowe rutyny, leki, ćwiczenia i suplementy do fibromyalgii – i Ty też możesz.

Formułując dobrze zaokrąglony plan działania, wyposażasz się w narzędzia potrzebne do radzenia sobie z objawami związanymi z fibromialgią i kontrolujesz swoje życie tam, gdzie ono należy. Z powrotem w twoich rękach.

Previous article

Suplementy do budowy ciała & amp; Rada

Next article

Selektywne modulatory receptorów androgenów (SARM) Kompletny przewodnik

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *