Selektywne modulatory receptorów androgenów (SARM) Kompletny przewodnik

slim4vit
slim4vit
[Głosów:    Average: /5]

Selektywne modulatory receptora androgenowego, lepiej znane jako SARM, są reklamowane jako alternatywa dla sterydów. Odkryj prawdę o bezpieczeństwie i skuteczności SARMs już dziś w naszym przewodniku.

Czym są SARM,
SARM zawierają androgeny. Androgeny są unikalnym rodzajem hormonu, który nadaje steroidom i prohormonom ich właściwości wzrostu mięśni. Kiedy bierzesz tradycyjne sterydy, zazwyczaj pompujesz androgeny bezpośrednio do swojego ciała.

Przyjmowanie SARM jest jak przyjmowanie pośredniej formy sterydów. Zamiast po prostu pompować swoje ciało androgenami, SARM wpływają na sposób, w jaki twoje ciało otrzymuje androgeny w miejscach jego receptorów.

Naukowo mówiąc, androgeny działają jako ligandy, co oznacza, że ​​łączą cząsteczki z innymi cząsteczkami. Najpierw łączą się z komórkowymi receptorami androgenów lub AR. AR ciała twojego ciała są zintegrowane w kompozytowym przewodzie transdukcyjnym sygnału, który ostatecznie prowadzi do powiększonej ekspresji określonych genów – takich jak geny odpowiedzialne za wzrost i rozwój mięśni.

“Modulator selektywnego receptora” część SARM odnosi się do faktu, że jest to lek, który może blokować lub promować receptory hormonów w różnych warunkach. Jest “selektywny”, ponieważ może wybrać jedną z nich. Poprzez “modulowanie” hormonalnych “receptorów”, Selektywny Modulator Receptora Androgenu może pomóc w osiągnięciu różnych celów zdrowotnych i sprawnościowych.

Nie musisz znać wszystkich tych rzeczy z nauk przyrodniczych, aby wziąć SARM, ale daje ci to trochę informacji o tym, co wpompowałeś w swoje ciało.

Ważne jest, aby wiedzieć, że SARM są 200 razy silniejsze i 80 razy bardziej selektywne, jeśli chodzi o wzrost mięśni w porównaniu do legalnych suplementów steroidowych, takich jak Depotytosteron (cypionian testosteronu).

Jak działają SARMy,
SARM zostały zaprojektowane w celu zwiększenia masy mięśni szkieletowych i siły osób z niedoborem androgenów. Wraz z starzeniem się ciała stopniowo tracimy wytrzymałość, moc i masę mięśni szkieletowych.

Polecamy  Helix Nutrition Thermogenic Fat Burner Work,

Możesz wziąć SARM na dwa główne sposoby:
– Ustnie – Dawki do wstrzykiwania

SARM-y rzekomo dają wyniki podobne do testosteronu. Wytwarzają również zależną od dawki poprawę gęstości mineralnej kości i siły zmotoryzowanej. Istnieją również dowody na to, że zmniejszają one tkankę tłuszczową i zwiększają beztłuszczową masę mięśniową.

Korzyści z SARM
– Nietoksyczny (nie uszkodzi wątroby) – zapobiega utracie kości – zmniejsza ryzyko problemów z prostatą – nie wpływa niekorzystnie na HPTA – podobne korzyści dla testosteronu pod względem masy mięśniowej, utraty tłuszczu i beztłuszczowego wzrostu mięśni – bez estrogenu i konwersja dihyrotestosteronu (wymagana zredukowana terapia po cyklu) – Szybsze czasy po treningu i po kontuzji

Skutki uboczne SARM
Podobnie jak wszystkie leki wpływające na poziom testosteronu, SARM nieuchronnie prowadzą do skutków ubocznych, gdy są przyjmowane przez długi czas na wysokich poziomach dawek. Niektóre działania niepożądane związane z przyjmowaniem SARMs przez ponad cztery tygodnie obejmują:

– Atrofia jąder (zmniejszona wielkość twoich jąder) – Ginekomastia (man boobs) – Rozwój męskich cech u kobiet (Wirusizacja) – Łysienie – Trądzik

Możesz ograniczyć te efekty uboczne, dokładnie kontrolując dawki, jeżdżąc na rowerze i wyłączając SARM i utrzymując odpowiednie terapie po cyklu.

Najpopularniejsze SARMy
Obecnie na rynku dostępne są cztery główne SARM. Spośród wszystkich wymienionych tutaj, Ostarine jest najbardziej kontrowersyjna (zobacz sekcję pozwów poniżej, aby uzyskać dalsze wyjaśnienia):

– LGD-4033: Jest to potężny niesteroidowy suplement skierowany do kulturystów, którzy chcą budować szczupłe mięśnie przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.

– Ostarine (MK-2866): Selektywna aktywność anaboliczna w niektórych receptorach androgenowych i skuteczna w zwiększaniu beztłuszczowej masy ciała i regeneracji po urazie.

– S4 (Andarine): Selektywna dla tkanki kostnej i mająca na celu leczenie osteoporozy. Prawdopodobnie najsłabszy SARM dostępny dzisiaj pod względem wpływu na prostatę i narządy płciowe.

Polecamy  Garść orzechów cenniejsza niż złoto

– GW 501516 (Cardarine): Spala tłuszcz bez utraty mięśni i znacznie poprawia wytrzymałość. Używany przez najlepszych sportowców i kulturystów, a czasami nazywany “królem suplementów wytrzymałościowych”.

Jak kupić SARM
SARM są trudne do znalezienia w Internecie – zwłaszcza, że ​​stały się coraz mniej legalne w ciągu 2015 roku.

W przypadku sklepów SARM, które pojawiają się w Internecie (i są usuwane) na pozór co tydzień, najlepiej jest szukać w Google sprzedawców SARM w Twojej okolicy.

Uważaj, gdzie dajesz pieniądze na zakup SARM: wraz ze wzrostem liczby sankcji prawnych nigdy nie wiesz, kiedy witryna zostanie zamknięta lub nagle zniknie z dnia na dzień.

Dlaczego SARM są tak popularne,
SARM stały się popularne w 2015 roku. Dlaczego,

Cóż, można wywodzić się z zakazu prohormonów. Kulturyści tacy jak Patrick Arnold po raz pierwszy przedstawili świat prohormonom w połowie lat dziewięćdziesiątych. Prohormony działały jak “lżejsza” wersja sterydów. Były bezpieczniejsze i przynosiły mniej efektów ubocznych – ale wciąż oferowały zyski pożądane przez kulturystów.

W grudniu 2014 r. Stany Zjednoczone przekazały coś, co nazwano Aktograficzną Ustawą o steroidowych sterydach (DASCA). Rachunek ten skutecznie zabraniał prohormonów na rynku. Między innymi zażądał grzywny w wysokości 500 000 $ od każdego, kto sprzedawał prohormony.

Oczywiście popyt na steroidy nie zniknął z dnia na dzień. Zamiast tego rynek po prostu postanowił znaleźć lukę w rachunku, a następnie wykorzystać tę lukę dla maksymalnego zysku.

Tutaj pojawiają się SARMy. SARM opierają się na luce prawnej, ponieważ są związkami niesteroidowymi, które jednak aktywują receptory androgenowe.

Są kontrowersyjne i prawdopodobnie nielegalne. Porozmawiamy o legalności SARM poniżej.
SARM nie są suplementami prawnymi

21 października 2015 r. Złożono pierwszy proces SARM. Branża przeżywała wielki wzrost przez pierwsze 10 miesięcy 2015 r., Ale większość ludzi domyślała się, że luka zostanie ostatecznie zamknięta, a producenci SARM będą musieli stawić czoła represjom ze strony FDA.

Polecamy  Jak ukryć zmarszczki?

SARM nie naruszały DASCA. Dlatego początkowo reklamowano je jako kolejną wielką rzecz w branży suplementów – szczególnie po tym, jak okazało się, że niektóre z nich działają tak dobrze, jak tradycyjne suplementy sterydów anabolicznych.

Problem z SARM polega na tym, że są one najdokładniej opisane jako chemikalia badawcze. Nie są całkowicie nielegalne, ponieważ nie są oficjalnie ograniczone lub zaplanowane przez FDA. Ale jednocześnie nieuprzejmie sprzedawać chemikalia badawcze jako suplementy diety w sklepach z suplementami.

SARM są przedmiotem aktywnych badań i mogą mieć uzasadnione medyczne cele w przyszłości. Ale to nie znaczy, że powinny być rzucone na rynek przez jakiegokolwiek producenta suplementów kulturystycznych, który zdecyduje się to zrobić.

Z tego powodu wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim FDA lub DEA zdecyduje się podjąć działania.

Pierwszy proces SARM został złożony w Kalifornii przez Nutrition Distribution LLC przeciwko IronMagLabs. Poniżej możesz przeczytać szczegóły tego procesu.

Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*