Wszystko co należy wiedziec o bólu stawów.

fresh squeezed orange juice on ancient wooden table

Wszystko co należy wiedzieć o bólu stawów

Ból stawów to bardzo często pojawiająca się dolegliwość zwłaszcza u osób starszych, która może być wynikiem urazu mechanicznego lub też stanów zapalnych. Problem może zniknąć samoistnie po kilku dniach, jeśli jednak towarzyszy jej stan przewlekły może być niestety objawem choroby, z którą jak najszybciej należy rozpocząć odpowiednią walkę. Jakie są jednak przyczyny i objawy bólu stawów i jak powinno wyglądać leczenie tej nieprzyjemnej dolegliwości,Czym jest ból stawów,Ból stawów, czyli artralgia to dolegliwość, która powstaje zwykle na skutek nieprawidłowości w samym stawie lub też jego okolicach, czyli w ścięgnach, więzadłach lub kaletce maziowej. Pojawiające się bóle bardzo często mogą mieć zupełnie inną przyczynę i nie są w żaden sposób związane ze stawem. W takich sytuacjach ból mija po kilku dniach, jeśli jednak nie przechodzi to znak, iż ma się do czynienia z nieco poważniejszym stanem. Na ból stawów najczęściej narażone są osoby otyłe oraz te z nadwagą, jednak nieprzyjemne dolegliwości mogą również pojawić się u osób, które bardzo dużą ilość czasu spędzają w tej samej pozycji. W sytuacji, gdy ból nie mija, należy czym prędzej wybrać się do lekarza, który zleci stosowne badania i przepisze odpowiednie leki.

Rodzaje bólów stawów

Ból stawów dzieli się na dwa rodzaje, a mianowicie na ból zapalny i niezapalny. W przypadku bólu zapalnego pojawia się opuchlizna stawu oraz zaczerwienienie. Z kolei w przypadku bólu niezapalnego nie występuje opuchlizna, jednak pojawia się zaczerwienienie oraz ciepłota. Ból stawów może mieć charaktery jednostawowy, co oznacza, iż dotyczy tylko jednego stawu, jednak może być również wielostawowy i dotyczyć pięciu lub nawet większej ilości stawów.

Przyczyny bólu stawów

Ból stawów najczęściej pojawia się w konkretnych miejscach, dzięki czemu postawienie diagnozy w takim przypadku jest bardzo łatwe. Kiedy jednak może pojawić się wspomniany ból, Najczęściej jest on wynikiem chorób reumatycznych w postaci tzw. reumatoidalnego zapalenia stawów, urazów takich jak np. zwichnięcia lub skręcenia, choroby zwyrodnieniowej stawów, która wynika ze zdegenerowania chrząstki stawowej. Oprócz tego może być również wynikiem chorób zapalnych jelit, łuszczycowego zapalenia stawów, przyjmowania niektórych leków, nowotworu chrząstki lub kości, wspomnianej powyżej otyłości lub nadwagi, a także nadmiernej aktywności fizycznej.

Objawy bólu stawów

Dolegliwości, które związane są ze stawami to nie tylko ból samego stawu, ale również struktur, które go bezpośrednio otaczają. Oprócz wspomnianego bólu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, a także zaburzona ruchomość oraz sprawność określonej kończyny. Kiedy jednak należy skonsultować się z lekarzem, Najczęściej wtedy, gdy oprócz bólu w okolicy stawu pojawia się zaczerwienienie oraz obrzęk, w sytuacji, gdy ból nasila się zwłaszcza w nocy, zaburzając tym samym normalny sen, a także wtedy, gdy pojawiają się inne podejrzane objawy. Niepokojące sygnały, z którymi należy się również zgłosić do lekarza to utrata masy ciała, gorączka, ból mięśni, a także sytuacje, w których bólowi towarzyszy ograniczona ruchomość stawu.W jaki sposób zmniejszyć ból stawów,

Leczenie bólu stawów

W celu dobrania odpowiedniej metody leczenia należy w pierwszej kolejności znaleźć przyczynę nieprzyjemnego bólu. Aby nieco załagodzić objawy, warto okładać chore miejsca lodem lub specjalnymi żelami, które dostępne są bez recepty w każdej aptece. Takie okłady pomogą zmniejszyć zapalenie stawu, a także załagodzą ból. W tym czasie niezwykle ważne jest to, aby ograniczyć nadmierna aktywność stawu, jednak w celu załagodzenia dolegliwości warto wykonywać specjalne ćwiczenia wzmacniające staw zgodnie ze wskazówkami specjalisty w tej dziedzinie, czyli wykwalifikowanego rehabilitanta. Warto również przyjmować specjalne preparaty przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, pamiętając jednak o tym, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

hydroterapię

Warto w tym momencie również podkreślić, iż wiele osób bardzo dobrze reaguje na tzw. hydroterapię, czyli terapię wodą, dlatego też warto wybrać się na basen lub też schłodzić określone miejsce, a następnie je ogrzać. W przypadku bólu stawów warto również wykorzystać środki dostępne w każdej aptece bez recepty, które powinny załagodzić ból i zmniejszyć nieco nieprzyjemne objawy. Po jakie leki warto jednak sięgnąć,

Dexak

Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny należy do grupy pochodnych kwasu propionowego i wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. W jaki jednak sposób działa ten preparat, Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy a efekty widoczne są już po 30 minutach od jego przyjęcia i utrzymują się najczęściej od 4 do 6 godzin. Jeśli chodzi natomiast o przyjmowanie tego preparatu to w przypadku dorosłych zalecana dawka to 12,5 mg do 4-6 godzin lub 25 mg co 8 godzin. Podczas stosowanie tego leku należy jednak pamiętać o tym, aby nie przekraczać w ciągu doby 75 mg leku. Dexak to lek, który nie może być stosowany przez zbyt długi okres a jedynie wtedy, gdy nasilają się objawy. Lek ten nie jest polecany u osób, które mają ciężkie zaburzenia czynności wątroby, a także u osób z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek. Jeśli chodzi natomiast o sposób podania, to w przypadku tabletki należy ją połknąć w całości, popijając odpowiednią ilością wody, natomiast w przypadku granulatu należy rozpuścić go w 1 szklance ciepłej wody, bardzo dobrze mieszając i wypijając. Preparat najlepiej wypijać na co najmniej 30 minut przed posiłkiem, ponieważ podawanie go wraz z pokarmem opóźnia proces jego wchłaniania.

Flexin 500

Kolejnym preparatem polecanym przy bólu stawów jest Flexin 500, który dostępny jest w każdej aptece bez recepty. Wspominany preparat nie tylko usuwa przyczynę schorzenia, ale również uśmierza ból w we wrażliwym miejscu. Stosowanie tego leku pomaga zregenerować zniszczone włókna, a także stymuluje ich odbudowę. Pierwsze efekty działania leku widoczne są już po kilku dniach od przyjęcia pierwszej dawki. Cechą charakterystyczną tego preparatu jest jego skład, który jest całkowicie naturalny, a więc całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Jakie jednak substancje wchodzą w jego skład,

Można do nic zaliczyć przede wszystkim Fluid Joint Complex, czyli specjalny składnik, który pomaga zniwelować ból, a także pozwala w szybkim czasie zregenerować stawy. Oprócz tego w preparacie można znaleźć wyciąg z Boswellia Serrata, który odbudowuje chrząstkę stawową oraz mikroproteiny i glukozaminę.

Motion Free

Ostatnim środkiem, który bardzo dobrze radzi sobie z bólem stawów jest Motion Free, czyli maść produkowana ze specjalnie dobranych i w pełni naturalnych składników. W składzie tej maści można znaleźć przede wszystkim oliwę z oliwek, wosk pszczeli, jad pszczeli, propolis, ekstrakt z orzeszków piniowych, wyciąg z łaźbieca oraz witaminy z grupy B i witaminę C. Jeśli chodzi natomiast o stosowanie tej maści, to w pierwszej kolejności należy bardzo dobrze oczyścić miejsce, w którym będzie ona aplikowana, a następnie niewielką ilość preparatu należy nanieść na stawy. Miejsca posmarowane maścią należy następnie owinąć folią celofanową, aby składniki aktywne lepiej się wchłonęły. Po upływie 30 minut opatrunek należy usunąć bez konieczności zmywania resztek maści.

O Adrianna Loszynska 174 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*