Wybielanie zębów u stomatologa- co warto wiedzieć.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Obecnie wiele osób przykłada wagę do pięknego uśmiechu. Jest to z pewnością najpiękniejszy makijaż każdego człowieka. Kiedy zęby są proste i białe, uśmiech staje się promienny, a osoba wydaje się o wiele sympatyczniejsza. Piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka człowieka. Jeżeli jednak nie jest piękny, warto udać się do stomatologa na profesjonalne wybielanie zębów.

Jakie są metody wybielanie zębów

Niektóre osoby decydują się na samodzielne wybielanie zębów. Niestety nie zastanawiają się nad ty, jakie mogą być konsekwencje źle przeprowadzonego zabiegu. W domu można stosować pasty wybielające, jednak efekt utrzymuje się krótko i nie daje spektakularnego efektu. Zawarte w niej mikrogranulki ścierają szkliwo i prowadzą do powstawania ubytków w zębach. Wiele osób stosuje również paski wybielające, jednak metoda ta nie powinna być wykonywana samodzielnie w domu. Paski wybielające mają substancje aktywne, które wnikają w strukturę zęba. Dzięki takiej ingerencji można doprowadzić do powstania plam i nierównomiernego efektu wybielania. Metoda ta jest popularna ze względu na stosunkowo niewielką cenę. Najbardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu stomatologicznego, w którym specjalista po dokładnej analizie stanu uzębienia dobierze najlepszą metodę wybielania.

Jakie są metody wybielanie zębów u dentysty,

Udając się do gabinetu stomatologicznego, wiele osób odczuwa strach. Jest to jednak nieuzasadnione, ponieważ większość metod stomatologów jest obecnie bezbolesna. Aby zabieg wybielania zębów był efektywny, konieczna jest wcześniejsza analiza stanu uzębienia. Wszelkie ubytki powinny być wyleczone. Następnie stomatolog sprawdza strukturę szkliwa. W niektórych przypadkach osoby, które mają kruche szkliwo, nie mogą przystąpić do zabiegu wybielania. W takich przypadkach domowe metody również są niebezpieczne.

Metoda nakładkowa

Jeżeli jednak dany pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, lekarz zaleca stosowanie pasty bez fluoru przez kilka dni. Pacjent zabiera ze sobą również żel i specjalną nakładkę do wybielania. Są to specjalne szyny wykonane z winylu. Konieczny jest jednak odlew szczęki, dzięki czemu każdy pacjent otrzyma swój indywidualny kształt szyny dostosowany do jamy ustnej. Stosowanie jej polega zazwyczaj na zakładaniu owej szyny wypełnionej żelem wybielającym. Czas wykonywania zabiegów to zazwyczaj 2-3 tygodnie. W celu utrzymania efektu jak najdłużej zaleca się ponowne stosowanie po upływie kilku miesięcy. Efekt może utrzymywać się 2 lata, jednak dieta ma na to ogromny wpływ.

Metoda naświetleniowa

To druga z metod profesjonalnego wybielania zębów. Przeprowadzona może zostać jedynie w gabinecie stomatologicznym ze względu na obecność specjalistycznych maszyn. Efekty są spektakularne, ponieważ istnieje możliwość wybielenia zębów nawet o 8 tonów. Stomatolog, wykonując zabieg, najpierw nanosi substancję tlenową na powierzchnię zębów, a następnie specjalny środek ochronny na dziąsła. Zęby naświetlane są następnie niebieskim odcieniem. Promieniowanie to aktywuje cząsteczki żelu i sprawia, że uśmiech się wybiela. Zabieg trwa około 20 minut. Efekty są naprawdę niesamowite. Bardzo często na tego typu usługę decydują się osoby pragnące zawrzeć związek małżeński. Podczas ślubu i wesela robione są zdjęcia i każdy chce wyglądać bardzo dobrze.

Jakie są pozytywne i negatywne efekty wybielania zębów,

Zalety:
– Efekty widoczne są po jednej wizycie. Dzięki temu pacjent nie musi oczekiwać na efekty.
– Ze względu na fakt, że zabieg wykonywany jest przez specjalistę, pacjent nie musi obawiać się niepożądanych efektów.
– Efekty są utrzymywane przez dłuższy czas niż podczas wykonywania zabiegu samodzielnie.
– Zyskanie pewności siebie. Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka.
– Zero zmartwień spowodowanych konsekwencjami źle wykonanego zabiegu.
– Piękny uśmiech w krótkim czasie. Dzięki temu nie trzeba umawiać wizyty dużo wcześniej.
Wady:
– Efekty ukazują się w pełni kilka dni po wykonaniu zabiegu. Może być to szok zarówno dla pacjenta, jak i dla otoczenia osoby.
– Efekt może być zbyt mocny i pacjent nie będzie czuł się komfortowo.
– Koszty zabiegu wybielania zębów u specjalisty są wyższe niż wykonanie zabiegu samodzielnie w domu.
– Wykonanie zabiegu może prowadzić do bólu i nadwrażliwości.

Jak wygląda zabieg,

Na początku należy zadzwonić do wybranego gabinetu stomatologicznego i zapytać, czy wykonywane są w nim zabiegi wybielania zębów. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, wówczas możemy zacząć przygotowania do konsultacji. Po przyjściu do gabinetu stomatolog przeprowadza wywiad dotyczący zwyczajów żywieniowych, rodzaju diety, a następnie przystępuje do oceny szkliwa i stanu dziąseł. Konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków i ewentualnej nadwrażliwości zębów, która może powodować ból po zabiegu. Kiedy pacjent zostanie dopuszczony do zabiegu, umawiany jest kolejny termin wizyty, na której odbędzie się wybielanie zębów. Istnieją dwie popularne, opisane wyżej metody. Każda z nich polega jednak na podobnych czynnościach. Metoda nakładkowa wykonywana jest samodzielnie przez pacjenta, natomiast metoda naświetleniowa w gabinecie stomatologicznym. W zależności od początkowego koloru zębów dobierana jest najlepsza metoda. W przypadku metody nakładkowej na pierwszej wizycie pobierany jest odlew szczeki. Dzięki temu każdy pacjent otrzyma swój indywidualny odcisk tak, aby preparat wybielający, który wypełnia szynę, mógł dotrzeć do każdego zakamarka. Dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze i równomierne. Metoda naświetleniowa jest stosowana tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Niestety jej efekty mogą być zbyt widoczne, co może prowadzić do szoku pacjenta. Warto więc przemyśleć, która metoda jest lepsza.

Zalecenia po zabiegu

Schemat zaleceń po zabiegu jest identyczny w obu przypadkach. Efekty utrzymują się znacznie dłużej, jeżeli osoba zrezygnuje z kolorowych napojów, kawy i herbaty. Przed zabiegiem i dwa tygodnie po zabiegu powinna być spożywana jedynie woda i jasne pożywienie jak sery, czy twarożek. Szkliwo musi mieć czas, aby zregenerować się po wykonaniu zabiegu. To bardzo ważne. Niestety zarówno w przypadku metod domowych, jak i tych wykonanych w gabinecie zęby stają się mniej estetyczne po pewnym czasie. Efekt prędzej, czy później zaniknie. Konieczne jest też stosowanie specjalistycznej pasty, która nie zawiera fluoru. Nadwrażliwość dziąseł może powodować krwawienie z dziąseł i przeszywający ból podczas spożywania gorących posiłków, czy picia chłodnych napoi. Warto jednak znieczulać podniebienie chłodną wodą. Dzięki temu zniknie obrzęk dziąseł, który mógł powstać. Jest to jednak normalne i nie należy się tym przejmować. Po kilku dniach dolegliwości ustąpią. Nie zaleca się ziołowych płukanek ze względu na kolor roztworu, który może zabarwić zęby. Stosowanie się do zaleceń lekarza pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem bardzo długo. Warto o tym pamiętać.

Wybielanie zębów- cena

W zależności od rodzaju wykonywania zabiegu ceny są zróżnicowane. Metoda nakładkowa jest nieco tańsza od metody naświetleniowej ze względu na dużą pracę pacjenta. To on wykonuje praktycznie cały zabieg samodzielnie i to od niego zależą późniejsze efekty. Cena takiego zabiegu to 600-800 zł. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest znacznie droższe. Często konieczne są 3 lub nawet 4 wizyty, a ich koszt to łącznie około 2000 zł. W przypadku zębów martwych konieczne jest założenie porcelanowych koron bądź licówek, które poprawią estetykę uzębienia. Licówka kosztuje około 1500 zł.
Wybielanie zębów jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną poprawić wygląd swojego uśmiechu. W przypadku niewielkich przebarwień, można zastosować pastę wybielającą, jednak należy liczyć się z tym, że efekty nie będą tak spektakularne, jak w gabinecie stomatologicznym. Warto wybielać zęby świadomie i odpowiedzialnie w renomowanym gabinecie stomatologicznym. Należy wcześniej jednak przemyśleć aspekty finansowe. Wybielanie zębów nie daje efektów na całe życie. Nieodpowiednia dieta może zepsuć efekt wybielania.

O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*