Denta Black-Wybielanie zębów- w domu, czy w gabinecie stomatologicznym?

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Obecnie wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Nie każdy jednak wie, jakie są sposoby na wybielenie zębów. Zabieg ten może być wykonywany zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Warto więc zgłębić temat nieco bliżej.

Wybielanie zębów w domu

W domu można stosować paski lub pasty wybielające. Zanim jednak przystąpimy do procesu wybielania, warto zastanowić się, która z metod jest najlepsza. Pasty wybielające posiadają w składzie małe granulki, które poprzez tarcie usuwają osad i resztki jedzenia z powierzchni zęba. Wydawać by się mogło, że jest to bezpieczne i nie zaszkodzi nam, jednak są to tylko pozory. Tarcie o szkliwo jest niebezpieczne i sprawia, że struktura zęba niszczy się w niezwykle szybkim czasie. Warto zdecydować się na bezpieczniejszą metodę. Na rynku dostępne są paski wybielające wyprodukowane przez wiele różnych firm. Wyróżnić można jednak kilka konkretnych produktów.

DentaBlack– to czarna pasta do zębów.

Dzięki ciekawym składnikom przyczynia się do efektu wybielania. Należy więc myć nią zęby raz lub dwa razy dziennie. Warto również nanieść niewielką dawkę produktu na zęby w czasie nocy. Dzięki temu obudzimy się z niezwykle świeżym oddechem i efektem wypolerowanych zębów. Produkt jest w 100% bezpieczny.
Paski Crest – to chyba faworyci wśród pasków do zębów. Są dostępne zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych. Wystarczy przykleić owe paski do powierzchni zębów i dokładnie przycisnąć pasek w przestrzeniach między zębami, aby były preparat umieszczony na pasku mógł zadziałać na całej powierzchni zęba.
Pasta Biała perła- jest niezwykle popularna wśród społeczeństwa. Wystarczy myć nią zęby i już po kilku dniach efekty będą zauważalne. Niestety żadna pasta do zębów nie da efektu na stałe, a długotrwałe stosowane past wybielających można spowodować zniszczenie szkliwa.

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów u stomatologa jest o wiele bardziej bezpieczne niż samodzielne próby w domu. Jakie istnieją metody wybielania zębów u stomatologa,
Metoda z nakładkami wykonanymi w gabinecie
Metoda ta wykonywana jest pośrednio w gabinecie stomatologicznym i pośrednio w domu. To od woli i wkładu pracy pacjenta zależy efekt końcowy. W gabinecie wykonywane są specjalne nakładki, które powstały na podstawie odlewu szczęki pacjenta. Dzięki temu płyn, który docelowo umieszczony zostanie w szynie, będzie mógł dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc. Aby wykonać taki rodzaj wybielania, należy udać się na konsultację do stomatologa i zbadać stan uzębienia. Jeżeli nie jest konieczne radykalne wybielanie, wówczas nakładki spełnią świetnie swoją funkcję. Nakładki umieszcza się na zębach zazwyczaj na noc. Czas trwania to około 2 tygodnie. Po tym czasie należy udać się do gabinetu stomatologicznego, aby lekarz ocenił stan zębów i wybielenie.

Polecamy  Korzyści z używania Star Silk Pro do bezbolesnej depilacji

Metoda z użyciem lamp

Ten rodzaj wybielania zębów wykonywany jest w całości w gabinecie stomatologa. W tym przypadku nie ma konieczności ingerencji pacjenta. Zabieg polega na umieszczeniu preparatu zawierającego aktywny tlen na powierzchni zębów oraz na umieszczeniu specjalnego preparatu zabezpieczającego dziąsła. Następnie wykonywane jest naświetlanie zębów niebieskim światłem. Czas trwania zabiegu wynosi około 20 minut. Metoda ta stosowana jest w przypadku bardzo dużych przebarwień. Istnieje możliwość wybielenia zębów nawet o 8 tonów.

Jakie są koszty wybielania zębów u stomatologa, a jakie w domu?

Niestety każda wizyta u stomatologa kosztuje. Zabiegi również. Za wykonanie wybielania metodą nakładkową, stomatolodzy zazwyczaj pobierają około 600-800 zł. Cena jest niższa ze względu na duży wkład pacjenta. Metoda z użyciem światła jest nieco droższa. Jej koszt wynosi około 2000 zł. Wykonanie zabiegu w domu jest o wiele tańsze, jednak nie tak efektywne, jak w gabinecie stomatologicznym. Za kurację paskami zapłacić będziemy musieli około 100 zł w zależności od tego, jak białe zęby chcemy mieć. Koszt pasty do zębów do około 15-20 zł. Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów warto wziąć pod uwagę swoją sytuację materialną i aspekty przyszłościowe.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jeżeli zabieg wykonywany jest w sposób świadomy i odpowiedzialny to tak. W gabinecie stomatologicznym mamy pewność, że lekarz nie zrobi nam krzywdy. Techniki, które stosują, są w pełni bezpieczne i nie wpływają na stan zębów. Niestety metody domowe mogą okazać się zawodne. Ich niska cena kusi wiele osób, jednak osoby te nie zdają sobie sprawy, jak mogą sobie zaszkodzić. Jeżeli szkliwo ma zniszczoną strukturę, wówczas ma większe tendencje do psucia i do pochłaniania substancji kolorowych. W każdym przypadku należy podjąć decyzję o wybielaniu wraz ze swoim zaufanym lekarzem stomatologiem. To on zbada stan zębów i pomoże w wyborze najlepszej opcji. Bardzo często na zabieg wybielania zębów decydują się przyszli małżonkowie, ponieważ podczas ślubu, wesela i sesji ślubnej wykonywane są zdjęcia i każdy pragnie wyglądać olśniewająco w tym szczególnym dniu.

Polecamy  Korzyści ze stosowania kremu na żylaki VeinStopper

Jakie są zalecenia po zabiegu wybielania?

Zarówno po wykonaniu wybielania metodami stomatologicznymi, jak i tymi w domu, nie należy spożywać posiłków i napoi o dużym zabarwieniu. Barwniki zawarte w sztucznych sokach, czy też jedzeniu mogą sprawić, że barwik wniknie w środek zęba. To bardzo niebezpieczne. Lekarze zalecają, aby osoby, które poddały się jakiemukolwiek wybielaniu, przez 2 tygodnie spożywały nabiał i produkty o jasnym kolorze oraz aby piły wodę mineralną. Pomoże to utrzymać piękny efekt.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Długość efektu wybielania zależy od tego, jaką pacjent stosuje dietę. Jeżeli jest ona bogata w nabiał i owoce, wówczas efekt będzie utrzymywał się dłużej. Wielbiciele kaw i wina będą cieszyć się tym efektem o wiele krócej ze względu na obecność barwników w trunkach.

Co w przypadku martwych zębów,

Niestety martwe zęby nigdy się nie wybielą. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie koron porcelanowych bądź licówek. Koszt jednej licówki to około 1500 zł. Jest to specjalna nakładka na ząb, która nadaje mu piękny i równy kształt. Osoby, które mają martwe zęby, muszą więc liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu wybielania zębów?

Po wykonaniu zabiegu wybielania może wystąpić szereg dolegliwości. Bardzo częstym objawem jest delikatny stan zapalny dziąseł. Po zabiegu stają się czerwone i reagują na ciepło i zimno. Ich wrażliwość uwidacznia się, zwłaszcza kiedy spożywany ciepłe potrawy, bądź zimne napoje. Warto o tym pamiętać. Nie świadczy to o błędzie podczas wykonywania wybielania. Każdy człowiek ma inną fizjologię i inną grubość dziąseł. Osoby, które cierpią na parodontozę, powinny skonsultować to wcześniej z lekarzem. Dobrana zostanie wówczas najdelikatniejsza forma wybielania. To bardzo ważne, aby wszelkie niepokojące objawy od razu zgłaszać specjaliście. Po kilku dniach dyskomfort powinien ustąpić. W przeciwnym razie konieczne będzie zastosowanie past znieczulających. Nie wolno wykonywać samodzielnych roztworów na bazie szałwii, czy rumianka. Są to ciecze zabarwione na żółto i wniknięcie ich barwników w strukturę zęba może popsuć efekty wybielania.

Polecamy  „Karate Cardio” z Anną Lewandowską

Czy warto wybielać zęby?

Oczywiście, że warto. Każda osoba, która czuje duże kompleksy z powodu brzydkiego uśmiechu, powinna od razu skonsultować się z lekarzem i ustalić plan wybielania. Każdy człowiek powinien czuć się dobrze we własnej skórze. Uśmiech to wizytówka każdego z nas. Promienny uśmiech to najpiękniejszy uśmiech każdego z nas. Zarówno metody domowe, jak i te profesjonalne dają widoczne efekty. Metody wykonane w gabinecie są o wiele bardziej spektakularne, kiedy zabieg wykonywany jest przez profesjonalistę. Metody domowe nie dają zawsze dobrego efektu. Pasty działają przez kilka dni i są niezwykle szkodliwe na szkliwa. Nie wolno wykonywać nakładania pasków, czy innych produktów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Może to poważnie zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Ocena stanu uzębienia jest konieczna do wybrania najlepszej metody wybielania.

 

Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*