Azytromycyna – Ulotka i lek bez recepty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Azytromycyna zawarta w antybiotyku Azithromycin to sprawdzona substancja czynna zwalczająca bakterie odpowiedzialne za przenoszenie chorób płciowych.

Jest to antybiotyk makrolidowy hamujący rozwój komórek bakteryjnych, dzięki czemu

Infekcja zostaje zwalczona przez organizm

Bakteriostatyczne działanie azytromycyny zwalcza infekcje

Zwalcza chlamydię w zaledwie 5 dni

Skuteczny również w leczeniu: zapalenia cewki moczowej, mycoplasma genitaliom oraz ureaplasma urealyticum

W połączeniu z dawką 1000 mg Cefiksymu eliminuje rzeżączkę

Azithtromycin – częste pytania:

Jakie korzyści wynikają ze stosowania leku Azithromycin?

Składnik aktywny Azithromycinu – azytromycyna jest bezpiecznym, ale skutecznym antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Zwalcza, m.in.: zapalenie cewi moczowej, rzeżączkę, chalmydię, mycoplasma genitaliom oraz ureaplasma urealyticum. Pierwsza dawka przynosi już zauważalną ulgę, natomiast po 5 dniach kuracji infekcja zostaje całkowicie zwalczona.

Jak działa antybiotyk Azithromycin?

Działanie tego leku polega przede wszystkim na zahamowaniu rozprzestrzeniania się bakterii oraz blokadzie produkcji białek bakteryjnych, co prowadzi do apoptozy, czyli śmierci komórki bakteryjnej.

Kto może stosować Azithromycin?

Azithromycin jest farmaceutykiem stosowanym do zwalczania chorób przenoszonych drogą płciową, w tym: rzeżączki, chlamydii, mycoplasma genitaliom, ureaplasma urealyticum. Jest przeznaczony do zażywania przez pacjentów cierpiących na wyżej wymienione infekcje bakteryjne.

Dla kogo Azithromycin nie jest wskazany?

Azytromycyna została poddana wielu badaniom klinicznym. Potwierdzono, iż stosowana według zaleceń lekarza jest bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Wyodrębniono, jednak grupę osób, które nie powinna zażywać tego antybiotyku. Przeciwskazaniem do rozpoczęcia kuracji Azithromycinem są: niewydolność wątroby oraz nerek, zaburzenia pracy serca. Lek nie jest również wskazany dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

Jak należy dawkować Azithromycin?

Dawka antybiotyku jest zależna od rodzaju schorzenia, na które cierpi pacjent. Standardowo zaleca się:

– chlamydia – jedna tabletka dziennie 500 mg azytromycyny przez pięć dni, następnie przez cztery dni tabletka 250 mg azytromycyny

Polecamy  Erex M16 dla uzyskania większego członka i cudownego seksu

-ureaplasma urealyticum, mycoplasma genitalium – jednorazowo dwie tabletki po 250 mg

-zapalenie cewki moczowej – cztery tabletki 500 mg przyjęte jednorazowo

-rzeżączka- w połączeniu z Cefiksymem jednorazowa dawka 1000 mg

Jeżeli u pacjenta zostanie zdiagnozowana nie tylko chlamydia narządów płciowych, ale również odbytu konieczne jest włączanie do kuracji antybiotyku Doksycyklina.

Jakie skutki uboczne wywołuje Azithromycin?

Każdy lek wydawany na receptę u niektórych pacjentów może spowodować pojawienie się dodatkowych, niepożądanych efektów działania. Skutki uboczne zazwyczaj mają łagodny przebieg i nie jest wymagane przerwanie kuracji leczniczej. Pacjenci najczęściej zgłaszają: wysypki i uczulenia skórne, mdłości, zaburzenia pracy układu pokarmowego

Jak kupić Azithromycin przez internet?

Antybiotyki, w tym Azithromycin są preparatami farmaceutycznymi dostępnymi tylko na receptę. Jednak nasza klinika internetowa umożliwia kupno leków na choroby weneryczne drogą internetową. Podczas składania zamówienia należy wypełnić rzetelnie krótki kwestionariusz zdrowotny, aby nasz lekarz mógł ocenić konieczność i bezpieczeństwo stosowania leku w indywidualnym przypadku pacjenta. Po wypisaniu recepty, lek zostanie wydany z apteki i wysłany przesyłką kurierską bez dodatkowych kosztów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*