dietoterapia

Czy dietoterapia jest rzeczywiście skuteczna?

Zdrowie

Coraz częściej odchodzi się od leczenia farmakologicznego na rzecz ekologicznego trybu życia. Moda na zdrowe jedzenie i zdrowe życie pojawiła się również w branży medycznej, gdzie coraz częściej zauważa się dobroczynne właściwości odpowiednio dobranego jadłospisu dla pacjentów borykających się z różnego rodzaju chorobami.

Okazuje się, że to produkty spożywcze – najczęściej te pochodzenia roślinnego działają podobnie jak leki dostępne w aptece, często nawet dietoterapia zalecana jest jako jedyny sposób leczenia. Tak jest na przykład w przypadku początkowej fazy refluksu czy dokuczliwej zgagi. Dieta nie tyle jest zalecana co wręcz musi być stosowana przez chorych, u których zdiagnozowano cukrzycę, miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze. Dobry dietetyk w Warszawie sprawi także, że dzięki odpowiedniej diecie poprawia się nasza odporność na różnego rodzaju infekcje, nie mówiąc już o utrzymaniu idealnej sylwetki.

Dietoterapia może być stosowana jako jedyny, skuteczny lek bądź być stosowana dodatkowo jako środek wspomagający terapię farmakologiczną. Nierzadko jest konieczna, by nie pogarszać stanu zdrowia i nie powodować rozwoju choroby. Jej głównymi zaletami jest przede wszystkim brak niepożądanych skutków ubocznych oraz łatwiejsza dostępność w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *