Dieta DASH ciśnienie w normie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Słowo „dieta” chyba większości z nas kojarzy się z wielkimi wyrzeczeniami oraz powstrzymywaniem głodu. W przypadku diety DASH sytuacja wygląda inaczej. Jest ona programem żywieniowym, którego zadanie jest utrzymanie ciśnienia w normie.

Celem DASH jest wyeliminowanie z codziennej diety produktów, które wpływają na rozwój nadciśnienia w organizmie człowieka. Według założeń programu DASH nasza dieta powinna opierać się przede wszystkim o bogate w węglowodany, błonnik i witaminy produkty pochodzenia roślinnego takie jak: pieczywo, kasza, ryż.

Zgodnie z założeniami diety DASH powinniśmy zrezygnować z posiłków, które bogate są w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Wiele produktów musi zostać wyłączonych z jadłospisu.

Wobec tego w odstawkę muszą pójść:

Tłuste mięsa (boczek, golonka, karkówka),

Co powinno znaleźć się w naszej diecie?

W naszej diecie powinny pojawić się wspomniane wcześniej produkty pochodzenia roślinnego. Tłuste mięsa jak najbardziej możemy zastąpić kurczakiem, indykiem bądź rybami, które są zalecane w diecie DASH. Wszelkie tłuszcze zwierzęce powinny zostać zastąpione roślinnymi np. oliwą z oliwek czy też orzechami.

Dieta DASH to prawdopodobnie jedyny program żywieniowy, które nie każe odstawić słodyczy. Warto jednak mieć umiarkowanie, aby za ich pomocą nie popaść w nadwagę.

Dieta DASH według badań już po 2 tygodniach stosowania powinna widocznie wpłynąć na obniżenie ciśnienia. Szybkie efekty mogą dodać jeszcze motywacji do stosowania się do diety.

Polecamy  Stubborn Acne Spot Skin Gel,
Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*