Dieta Dukana historia i zasady

Dieta Dukana jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych diet odchudzających na świecie. Jej twórcą jest francuski doktor Pierre Dukan, który poświęcił aż trzydzieści lat by ją opracować, tak aby pomagała zrzucić zbędne kilogramy, nie nadszarpując przy ty zdrowia organizmu Jak doszło do jej powstania? Historia, jej powstania mówi iż był to przypadek. Gdyby, nie pewien pacjent, przesadnie dbający o swoje zdrowie, a zarazem wymagający co do ustalanego mu menu, nie byłoby mowy o żadnej diecie cud.

Otóż do doktora Dukana zgłosił się pewien pacjent, który w zdrowy sposób, chciał pozbyć się zbędnych kilogramów. Miał jednak kilka wymagań odnośnie diety, którą Dukan, miał mu zaproponować. Przede wszystkim, nie miała ona trwać wiecznie. Przestrzegł, że to ma być pewnego rodzaju kuracja odchudzająca, a nie dożywotnia kara. Taka dieta, nie miała składać się z samych warzyw, pacjent jako mężczyzna powinien jeść mięso, poza tym po pracy należy mu się do zjedzenia to co lubi.

dieta1Doktor Dukan, nie potrafił jednak dopasować żadnej z istniejących diet do postawionych przez pacjenta wymagań. Pierre Dukan, orientował się nieco w dziedzinie dietetyki, dlatego  postawił sobie za cel, stworzyć dietę która, nie pozbawi pacjenta ulubionych potraw, a jednak będzie wpływać korzystnie na organizm, który w zdrowy sposób będzie pozbywał się tego co zbędne. Początki były ciężkie ale obiecujące. W diecie należało uwzględnić także, efekt jo-jo.

Musiała być skonstruowana w sposób, by organizm nie odczuwał gwałtownych zmian w odżywianiu, nagłe przerwanie diety zazwyczaj kończyło się powrotem kilogramów w zdwojonej sile. Po wielu latach prac doktor Dukan, dopiął swego. Jego dieta należy do jednych z najzdrowszych, oraz zapewniających realne efekty odchudzania. Nie trwa przy tym wiele męczących miesięcy. Powstała, w drodze przypadku dieta proteinowa jest dziś znana w każdym zakątku świata.

Ogólne zasady

Jedna z najpopularniejszych, najzdrowszych i najskuteczniejszych diet, to dieta Dukana. Słyszał o niej już prawie każdy, a wiele osób cieszy się jej wspaniałymi efektami. O diecie Dukana mówi się jako białkowej czy proteinowej. W bardzo szybki sposób można schudnąć nawet 30 kg. Jakie są zasady tej diety? Przede wszystkim, poddając się tej kuracji, nie musisz odmawiać sobie jedzenia czy zmniejszać ich porcji ani liczyć  kalorii. Zbędne kilogramy uciekają same.

Organizm skonstruowany jest w taki sposób, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebne są mu wszystkie składniki odżywcze, zarówno budulcowe – białka, jak i te które dostarczają energię czyli tłuszcze oraz węglowodany. Dieta dukana, ogranicza do minimum tłuszcze i cukry, a zaleca spożywanie tylko i wyłącznie potraw bogatych w białko. Organizm, któremu nie dostarcza się nowych źródeł energii, spala to co zdążył odłożyć w postaci tkanki tłuszczowej. Na tym w zasadzie polega cała dieta. Kuracja odchudzająca doktora Dukana, składa się z czterech podstawowych faz. Każda z nich, wywiera inny wpływ na nasz organizm. Jednak wszystkie mają jeden cel – pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, nie wyrządzając szkody organizmowi, oraz nie powodując efektu jo-jo.

Pierwsza faza to największy szok dla organizmu. Musi się bowiem przystosować do nowego menu. Jest to też dla nas samych, stosujących ta dietę próba. Jeśli przetrwamy te pierwsze 10 dni pierwszej fazy, reszta pójdzie z górki. W pierwszej fazie można spożywać tylko białko. Druga faza, zezwala na naprzemienne spożywanie białka, oraz warzyw i owoców. Faza trzecia i czwarta, stabilizuje organizm. Dzięki dwóm ostatnim fazom, organizm nie jest narażony na efekt jo-jo. Aby cieszyć się wspaniałymi efektami diety, czyli pożądaną wagą oraz smukłą sylwetką. Należy przestrzegać zasad panujących w diecie. Czyli spożywać produkty dozwolone w danej fazie, oraz dotrwać do końca ostatniej fazy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*