Garść orzechów cenniejsza niż złoto

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nie od dziś wiadomo, że orzechy mają bardzo dobry wpływ na rozwój ludzkiego organizmu. Zalet związanych z jedzeniem orzechów jest bardzo wiele. My jednak postaramy się Państwu przedstawić te najbardziej kluczowe, dzięki którym orzechy powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie.

Orzechy to jeden z najzdrowszych produktów spożywczych po jaki możemy sięgnąć każdego dnia. Jedzenie orzechów ma nieoceniony wpływ na zapobieganie schorzeniom takim jak choroby serca czy też nadciśnienie. Jego głównym celem jest zwalczanie złego cholesterolu, który osadza się na ściankach żył.

Orzechy, a przede wszystkim orzechy włoskie są doskonałym źródłem witamin, przeciwutleniaczy oraz błonnika. W orzechach znajdziemy między innymi witaminy: E, A, B, B1, PP, a także bardzo korzystnie wpływające na działanie organizmu: magnez, wapń, żelazo, fosfor, cynk, kwas foliowy oraz roślinne białko.

Pod względem zdrowotnym najlepiej prezentują się orzechy włoskie. Posiadają one bowiem dwa razy więcej przeciwutleniaczy niż inne orzechy. Małym dzieciom warto podawać orzechy laskowej, ponieważ wspierają one rozwój młodego organizmu. Pistacje są natomiast dobrym źródłem błonnika, magnezu i potasu. O migdałach muszą pamiętać osoby, którym doskwierają problemy ze stanem paznokci lub włosów. Dodatkowo migdały mogą mieć pozytywny wpływ na chrypkę i kaszel- nie zawsze trzeba leczyć się sztucznie, wystarczy kupić orzechy.

Warto planując posiłki znaleźć miejsce na orzechy, które mogą być urozmaiceniem potraw lub samodzielną przekąską.

Polecamy  Dowiedz sie wszystkiego o kaszlu mokrym suchym krtaniowym w nocy i po jedzeniu Poznaj przyczyny kaszlu u niemowlaka i w ciazy
Adrianna Loszynska
O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*