Hepatitis – zatrucie żelazem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Właśnie miałem wizytę pacjenta z Ohio, którego niezwykle ważną historię muszę opowiedzieć, jako że może uratować życie wielu osobom. Pacjent ten 53 letni zdrowy mężczyzna nie miał absolutnie żadnych objawów. Był okazem zdrowia i patrząc na niego nigdy byś nie powiedział, że ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Jakkolwiek odkryliśmy, że „rdzewiał” on od środka z powodu olbrzymiej ilość wolnych rodników.

Rutynowe badanie przeprowadzone przez jego lekarza wykazało zawyżony poziom enzymów wątroby. Po przeprowadzeniu typowego testu na hepatitis został zdiagnozowany na hepatis C. Nie był on zbyt zainteresowany tradycyjnym zaleceniem zastosowania Interferonu, więc odwiedziwszy moją stronę internetową dowiedział się, że wysoki poziom żelaza bywa często głównym czynnikiem w wielu przypadkach hepatitis C. W tym momencie historia zaczyna być interesująca..

Gdy poprosił swego lekarza o sprawdzenie poziomu żelaza został on po prostu wyśmiany przez niego. Jednak pod silnym uporem pacjenta lekarz zlecił test poziomu serum żelaza, test powrócił z wynikiem w górnych granicach normy. Pacjent był jednak zaznajomiony z moim artykułem: Jak prawidłowo diagnozować nadmiar żelaza, zażądał dodatkowego testu określającego prawidłowo poziom żelaza a mianowicie pomiar poziomu serum ferritin. Test ten powrócił z zawyżonym poziomem, lecz lekarz uznał, że niema to nic wspólnego z jego problemem.

Nie dość, że spora część przedstawicieli oficjalnej medycyny jest ignorantami, to również nie mają oni pojęcia o realnych przyczynach choroby. Koncentrują się oni na diagnozowaniu objawów a następnie rozwiązaniu problemu za pomocą pigułek lub operacji chirurgicznej.
Niezmiernie mnie niepokoi, że coraz częściej większość z nich łączy ignorancję z arogancją.
Co jest potencjalnie śmiertelną kombinacją dla pacjenta. Lekarze odmawiają wsiąść pod uwagę każdą inną opcję nie zgodną z ich punktem widzenia. I to jest dokładnie, co się tu wydarzyło, jeśli pacjent zaufałby całkowicie zaleceniom lekarzy, prawdopodobnie w ciągu krótkich paru lat mógłby pożegnać się z życiem opatrzony „wygodną” diagnozą hepatitis C a nie prawidłową diagnozą śmierć z powodu ignorancji doktora.
Lekarze są przodującą przyczyną śmierci w tym kraju ( USA) spowodowanych ich pomyłkami, lecz proszę uwierzcie mi to jest dopiero wierzchołek góry lodowej. Są oni odpowiedzialni za znacznie więcej przypadków śmierci z powodu braku zwykłego zdrowego rozsądku. Nadmiar żelaza jest bez wątpienia jednym z nich, czy na przykład brak zrozumienia wpływu insuliny na stan zdrowia. Gdy wreszcie otrzymałem wyniki poziomu ferritin, który wynosił 1000 drugi pod względem wysokości, jaki kiedykolwiek widziałem. Normalny poziom wynosi 50..Każdy wynik powyżej 100 powinien być leczony natomiast dopiero wynik ponad 300 – 400 jest normalnie brany po uwagę przez tradycyjną medycynę. Proszę, więc pozwolić mi na dalsze wyjaśnienie powiązania pomiędzy hepattitis C i zatrucia żelazem.

Polecamy  Wzmacniacz tlenku azotu do budowania mięśni,

Koszt & Przypadki infekcji Hepatitis C( dane statystyczne dotyczące USA) Fragment ten pominąłem, jako że zawiera on informacje statystyczne dotyczące USA.

Prawidłowa diagnoza zawyżonego poziomu żelaza. Nadmiar żelaza, lub hemochromatosis, jest aktualnie najbardziej powszechną chorobą dziedziczną. Detale techniczne odnośnie tego problemu można znaleść w moim artykule: 

Jak prawidłowo diagnozować nadmiar żelaza?

 Od ponad 30 lat wiadomo, że żelazo ma związek z infekcją. Wygląda, że chelatory( związki pomagające usuwać metale z organizmu)żelaza mają olbrzymią możliwość zastosowania jako ważne narzędzie w walce z bakteryjnymi i wirusowymi infekcjami. Kiedy nadmiar żelaza jest obecny w organizmie jego właściwości obronne są poważnie zachwiane.
Jestem pewny że to wysoki poziom żelaza powodował problemy osobnika który pojawił się u mnie a nie hepattitis C. Czy interferon był dla niego odpowiednim rozwiązaniem? Na pewno nie. Interferon w tym przepadku mógłby go zabić. Niema wątpliwości, wysoki poziom żelaza powodował poważne uszkodzenie wątroby jak i niezwykle duża ilość wolnych rodników.

Leczenie zatrucia żelazem

Tradycyjna medycyna oferuje jedno tylko rozwiązanie w przypadku nadmiaru żelaza-upuszczanie krwi co dwa tygodnie. Nie jest to zbyt efektywne rozwiązanie i może wymagać wielu lat zanim może okazać się efektywna, czasami do ponad 50 upuszczeń (phlebotoies).
Pomiar poziomu żelaza jest niezmiernie ważnym elementem optymizującym twoje zdrowie. Jakkolwiek jak wspomniałem wcześniej pomiar serum żelaza jest bardzo niewłaściwą metodą.
Od czasu do czasu serum żelaza będzie normalne. Najbardziej efektywną metodą jest pośredni ( indirect) pomiar statusu żelaza w organizmie po przez pomiar poziomu serum ferritin w połączeniu z ( total iron binding lewel) całkowitym poziomem żelaza zespolonego (połączonego).
Jeżeli okaże się że masz zawyżony poziom serum ferritin, nie musisz wykonywać terapeutetycznych upuszczeń krwi. Prosty ekstrakt z otrąb ryżowych tzw. phytic acid lub IP6 może służyć jako efektywny czelator żelaza, jest on nie toksyczny, nie drogi i można go nabyć bez recepty.
Tsuno Food & Rice Company of Wakayama w Japonii jest jedynym światowym producentem IP6. IP6 jest sprzedawany przez wiele firm po zróżnicowanych cenach, wydaje się że na rynku amerykańskim firma Jarrow oferuje najlepszą cenę.

Polecamy  Uczeni chcą opracować test na wykrywanie chorób prionowych

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*