Jak ukryć zmarszczki?

[Głosów:    Average: /5]

Pierwsze zmarszczki, będące efektem suchości i obniżonej elastyczności skóry (czyli de facto starzenia się skóry), pojawiają się zwykle po dwudziestym czwartym roku życia. Początkowo za ich pojawianie się odpowiedzialne są mięśnie mimiki twarzy. W późniejszym okresie życia na powstawanie zmarszczek składa się wiele zachodzących równolegle procesów: spowolnienie pracy gruczołów łojowych i potowych w skórze, utrata odpowiedniego poziomu tłuszczu w skórze, obniżona wilgotność skóry, degradacja elastyny, rozchodzenie się włókien kolagenu, brak witamin i minerałów. Nie bez znaczenia jest też narażanie skóry na niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. detergenty znajdujące się w płynach do mycia naczyń.

Czym właściwie są zmarszczki? To swoiste załamania struktury skóry oraz utkania podskórnego, objawiające się na zewnątrz zagięciami i deformacją skóry oraz popularnymi „kurzymi łapkami”. Na ich powstawanie narażone są najbardziej obszary skóry wystawione na działanie słońca (np. twarz) oraz te najbardziej „ruchliwe” (np. szyja czy skóra nad stawami).

Demakijaż chroni przed zmarszczkami

W profilaktyce przeciwzmarszczkowej poza kremem na dzień niezwykle ważna jest też nocna pielęgnacja skóry. Rozpoczyna się ona demakijażem, będącym podstawą każdej pielęgnacji cery. Przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie można kłaść się spać w pełnym makijażu. Skóra przez to nie odpocznie, nie zregeneruje się, nie będzie mogła oddychać – skutkiem czego rano będzie brzydka, szara i zmęczona. Demakijaż to fundament, który winien stać się dosłownie codziennym rytuałem każdej kobiety.

Do demakijażu używa się mleczka albo śmietanki. Preparat należy nakładać na skórę całej twarzy i szyi ruchami okrężnymi; musi on być dobrze rozmasowany na całej powierzchni skóry. Demakijaż oczu trzeba wykonać bardzo delikatnie, bez rozciągania przy tym bardzo delikatnej skóry wokół oczu. Na oczy należy nałożyć płatki nasączone preparatem i pozostawić na pięć minut – w tym czasie tusz roztopi się sam. Następnie należy zetrzeć delikatnie tusz, wykonując ruchy w kierunku wewnętrznego kącika oka. Na koniec trzeba stonizować skórę i wklepać w nią odpowiedni krem nawilżający.

Krem na noc winien być bardziej odżywczy, treściwszy. Kiedy w nocy skóra się regeneruje, krem na noc dobrze odżywia skórę, dostarczając jej właściwych składników odżywczych. Dzięki temu rano cera będzie świetnie odżywiona, jędrna i miękka w dotyku.

Jak ukryć zmarszczki?

Zmarszczki są problemem, który spędza sen z oczu wielu kobietom. To szczególna zmiana na skórze, która świadczy o nieubłaganym procesie starzenia się. Walka ze zmarszczkami nie jest łatwa, trudno się ich pozbyć, zaś zabiegi profilaktyczne nie zawsze przynoszą pożądany skutek. Co jeśli zmarszczki pojawia się na naszej twarzy? Istnieją pewne triki, które pozwolą nam je ukryć, a najlepszym na to sposobem jest odpowiedni makijaż.

Podstawą makijażu tuszującego zmarszczki jest odpowiednio nawilżona skóra. Dlatego każda kobieta powinna zadbać o regularne nawilżanie twarzy, czyli nakładanie odpowiedniego kremu rano i wieczorem. Oprócz nawilżania skóra powinna być również regularnie złuszczana. Kolejnym krokiem do sukcesu jest dobór podkładu i pudru, których moc i właściwości zależne są od stanu skóry. Ważny jest kolor podkładu, który powinien być jak najbardziej dopasowany do naturalnego skóry. Liczy się również technika nakładania. Podkład powinien być nałożony na czoło, nos, kości policzkowe, brodę.

O Adrianna Loszynska 194 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*