Jak wygrać z łuszczycą u dzieci? – Psorimilk

Jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry, którą nie można się zarazić. Choroba dotyka ok.1% dzieci. Objawy choroby bywają mniej lub bardziej dokuczliwe. Niekiedy łuszczyca atakuje tylko skórę na łokciach czy kolanach, a czasem potrafi pojawić się na plecach, brzuchu czy głowie. Często o zachorowaniu na łuszczycę decydują predyspozycje genetyczne dziecka. O pojawieniu się łuszczycy mówimy wtedy, gdy na skórze pojawiają się zmiany przypominające łuski i grudki. Po ich zdrapaniu pojawiają się malutkie kropelki krwi. Niestety choroba jest nieuleczalna, ale można zminimalizować jej objawy.

Łuszczyca u dzieci przyczyny

Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna. Nie należy do grupy chorób zakaźnych, chory na łuszczycę nie zaraża. Łuszczyca najczęściej pojawia się u dzieci po skończeniu dziesiątego roku życia. Dotyczy ok. 1% dzieci. Łuszczyca objawia się na skórze w postaci łusek i grudek, może jednak zaatakować stawy i paznokcie dziecka.Pomimo licznych badań klinicznych nie została odnaleziona przyczyna powstania choroby. Niewątpliwe jest to, że łuszczyca ma podłoże genetyczne. W rodzinie, u której ktoś z dorosłych choruje na łuszczyce, istnieje zwiększone ryzyko, że zachoruje także dziecko. Jeżeli na łuszczycę choruje jeden z rodziców, prawdopodobieństwo zachorowania dziecka wynosi ok. 20%, a kiedy chorują oboje rodziców, ryzyko wzrasta do 50-70%.Za pojawienie się łuszczycy u dziecka odpowiada także nieprawidłowość w układzie immunologicznym

Łuszczyca u dzieci przyczyny

, która prowadzi do powstania stanu zapalnego.Łuszczyca może się zaostrzać oraz rozsiewać po organizmie. Do rozprzestrzeniania się łuszczycy przyczyniają się następujące czynniki wyzwalające:

 • ostry stres;
 • urazy chorego miejsca;
 • drapanie zmian łuszczycowych;
 • zakażenie paciorkowcem;
 • zachorowanie na grypę, ospę wietrzną, opryszczkę;
 • niektóre leki;
 • zmiany hormonalne - podczas dojrzewania;
 • nieprawidłowa dieta bogata w tłuszcze zwierzęce i ostre przyprawy;

Objawy łuszczycy u dzieci

Przebieg łuszczycy u dzieci różni się od obrazu choroby u dorosłych. Łuszczyca u dzieci bardzo szybko przyśpiesza i zakłóca procesy rogowacenia i złuszczania naskórka. U zdrowych dzieci, komórki najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka złuszczają się, a na ich miejsce wkraczają komórki produkowane w niższych warstwach skóry. Naturalnie cały proces trwa ok. jednego miesiąca. Natomiast u dzieci chorych na łuszczycę, proces ten jest znacznie przyśpieszony i może przebiegać nawet 8 razy szybciej. Wynikiem czego dochodzi do nadmiernego rozrostu naskórka i pojawienia się stanu zapalnego w warstwach skóry położonej poniżej. Nieprawidłowość ta powoduje, że na skórze pojawiają się brunatne bądź różowe grudki zewnątrz pokryte suchą łuską. Zmiany te mogą pojawić się pojedynczo lub w skupisku tworząc większe skupiska zapalne. Oprócz tego podczas wysiewu łuszczycy u dziecka mogą pojawić się zmiany na paznokciach w postaci punkcikowych wgłębień. W efekcie paznokcie stają się żółte, łamliwe i rozwarstwiają się. Czasami zdarza się, że podczas ataku choroby, towarzyszy także zapalenie stawów, które objawia się złym samopoczuciem, gorączką, bólem i obrzękiem. Często zapalenie stawów pojawia się przed wysiewem zmian łuszczycowych na skórze.Łuszczyca u dzieci jest trudniejsza do wygaszenia niż u osób dorosłych. Często walka z jej złagodzeniem trwa kilka lat. Choroba potrafi powrócić w innej postaci.

Rodzaje łuszczycy u dzieci

Rodzaje łuszczycy u dzieci

Łuszczyca to choroba, która objawia się w różnej postaci. Często poprawna diagnostyka łuszczycy u dzieci jest trudna. Najczęściej diagnozowaną formą choroby jest łuszczyca zwyczajna. Ten rodzaj łuszczycy pojawia się u dziecka w postaci srebrnobiałych łusek, które umiejscowują się na głowie, za uszami, na łokciach, kolanach, a nawet w okolicy pępka i pośladkach.Inną odmianą łuszczycy jest, łuszczyca kropelkowata, która pojawia się na skórze w postaci małych krosteczek o średnicy do 1 centymetra. Krosteczki te przypominają kropelki, stąd nazwa tej odmiany łuszczycy. Łuszczyca kropelkowata najczęściej pojawia się podczas zakażenia paciorkowcem gardła.Łuszczyca odwrócona to odmiana choroby, która występuje w pachwinach, pod pachami na szyi.Łuszczyca pieluszkowata pojawia się u dzieci do drugiego roku życia. Zmiany łuszczycowe pojawiają się w okolicy pieluszkowej i przybierają formę różowego lub ciemnoczerwonego rumienia. Zmiany te bardzo delikatnie się łuszczą.Wykwitowi zmian łuszczycowych na ciele dziecka towarzyszą następujące objawy:

 • gorączka;
 • dreszcze;
 • złe samopoczucie;
 • odwodnienie;
 • ból stawów;
 • ogólny zły stan zdrowia;

Zmiany łuszczycowe

Zmieniają wygląd skóry dziecka, wykwitom może towarzyszyć świąd skóry, który może by bardzo uporczywy.

Diagnostyka łuszczycy

Diagnostyka łuszczycy u dzieci polega na dokładnym oglądnięciu zmian skórnych przez lekarza dermatologa. Lekarz powinien oglądnąć także całą skórę, zaglądnąć do jamy ustnej, i oglądną paznokcie. Dodatkowo lekarz powinien przeprowadzić wywiad z rodzicami, wypytać o to, czy w rodzini

e ktoś nie choruje lub nie chorował na łuszczycę, czy dziecko nie miało zdiagnozowanego zakażenia paciorkowcem.Podczas oględzin skóry dziecka, lekarz dermatolog, zdrapuje w kilku miejscach złuszczony naskórek w celu sprawdzenia charakterystycznych objawów skórnych. Jeżeli po zdrapaniu łuski pojawia się krew, oznacza to, że dziecko chore jest na łuszczycę. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.Podczas aktywnej fazy łuszczycy u dzieci, zdrapanie niezmienionego fragmentu skóry powoduje wysiew nowych zmian, które pojawiają się po około 10 dniach.Jeżeli lekarz nie jest pewny, czy zmiany na skórze u dziecka są łuszczycowe, może zdrapany fragment skóry wysłać do badania histopatologicznego. Lekarz może zlecić także badanie genetyczne. Łuszczyca może zostać pomylona z innymi chorobami takimi jak łupież pstry, atopowym zapaleniem skóry czy grzybicą. Dlatego diagnostyką łuszczycy powinien zająć się dobry lekarz dermatolog.

Leczenie łuszczycy u dzieci - PsoriMilk

Leczenie łuszczycy u dzieci - PsoriMilk

Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, ale jest możliwe jej wygaszenie nawet na kilka lub kilkanaście lat. Po zdiagnozowaniu choroby u dziecka, miejsca zmienione chorobowo należy smarować odpowiednimi maściami, ciągle natłuszczać balsamem nawilżającym oraz unikać drapania. Jedną z najlepiej działających maści na zmiany łuszczycowe jest krem PsoriMilk. Składniki kremu wchłaniają się w skórę, działają na jej zewnętrzną część. Krem skutecznie dezynfekuje skórę, dzięki czemu zmiany łuszczycowe nie rozsiewają się, zarażając zdrowe obszary skóry. Krem PsoriMilk działa w kilku etapach:

 

PsoriMilk - działanie

przez pierwsze 7-14 dni krem zmiękcza zrogowaciały naskórek nie wolno drapać zmian skórnych). W tym czasie komórki nie dzielą się proces rozwojowy łuszczycy, zostaje zatrzymany;
kolejne 14-28 dni znika świąd i zapalenie naskórka. Chore dziecko przestaje się drapać i zwracać uwagę na wcześniej zmienioną chorobowo skórę;
kolejne 28-42 dni widoczna poprawa krążenia krwi, choroba jest całkowicie zatrzymana, zmiany skóry znikają;

Już po pierwszym użyciu kremu PsoriMilk chore dziecko odczuwa ulgę, skóra rozluźnia się, nie swędzi. Krem można kupić na oficjalnej stronie internetowej.

 

Psorimilk

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

O Adrianna Loszynska 174 artykuły
Łatwo jest poznać otwartą osobę, taką jak Adrianna Loszynska, ale przede wszystkim wiedzieć, że jest ona uważna i hojna. Oczywiście jest także sprawna, wesoła i oddana, ale często są lekko skażone przez sposób bycia zdradzieckim. Jednak jej natura jest dla niej cenna. Ludzie często liczą na to i na swoją inteligencję, kiedy potrzebują wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Isabelle ma wiele wad, którymi można sobie poradzić. Jej destrukcyjna natura i nieporządek powodują wiele pretensji, ku uciążliwości innych. Na szczęście jej hojność zapewnia, że ​​nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*