Kwas hialuronowy-prawda czy fałsz?

[Głosów:    Average: /5]

Od wielu lat kwas hialuronowy może pochwalić się niesłabnącą sławą. Czyni ogromną karierę w kosmetyce, medycynie estetycznej, co więcej przy chirurgii plastycznej. Idealny aż do pielęgnacji skóry i zwalczania zmarszczek, powiększania piesi, odwzorowania bioder oraz łydek… Bez wątpienia?

Zawartość kwasu hialuronowego w kremie znacznie zwiększa jego rynkową cenę. Operacje chirurgii plastycznej wykorzystaniem tegoż specyfiku kosztują więcej, aniżeli świetna operacja. Uchodzi zbyt eliksir młodości, jaki można bezkarnie wykorzystywać, aby polepszyć sobie urodę.

Wielu określa  to, że kwas hialuronowy nie wydaje się być przereklamowany i zasługuje na porządne recenzje. Zarazem trzeba pamiętać, iż bez testowania w prywatnej skórze pewności nie ma.

W jaki sposób jest to działa?

Kwas hialuronowy nie wydaje się być rynkową kategorią jakiegoś tajemnego, wynalezionego przy laboratorium, związku. Występuje oczywiście w ludzkiej cerze. Jest to polisacharyd, innymi słowy cukier spośród łożony, który odznacza się wyjątkową chłonnoś tobie ą. Natura poczyniła go odpowiedzialnym zbyt wiązanie wody. W istocie chroni skórę poprzednio wysychaniem i wiotczeniem. Umie również zwalczać wolne rodniki, sprawców przedwczesnego obumierania komórek oraz w efekcie przebiegu starzenia. Świadczy sprawną barierę ochronną poprzednio niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zatem (w ograniczonym oczywiście zakresie) ludzka skóra nie jest poddawana degradacji po ekspozycji w silny wiatr, niskie amplitudy temperatury, bądź ostre słońce.

Spośród wiekiem kwasu hialuronowego przy organizmie posiadamy coraz w mniejszym stopniu. Zredukowane nawilżenie skóry powoduje między innymi, że materiał kolagenowe tracą giętkość, ich ilość jest poddawana zmniejszeniu, a jest to już wydaje się być bezpośrednią podstawą pojawienia się zmarszczek. Jest to przyrodniczy, nieuchronny proces. Sprawa w tym, że dziś mamy możliwość go opóźniać.

Krem, zaś wypełniacz

Kremy spośród substancją hialuronowym mają za zadanie korygować widoczne niedobory. Stosunkowo niedawno był jest to przede wszystkim kwas pozyskiwany oczywiście (zwykle spośród koguciego grzebienia, pępowiny), dzisiaj to syntetyk, bardzo dobrze tolerowany przez cerę. Właśnie jego wykrycie przy 1996 r. przyczyniło się aż do rozpowszechnienia substancji oraz znalezienia dla niej następnych zastosowań.

Zawodowcy od czasu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej przestrzegają, aby nie zaakceptować wierzyć przy cuda. Krem spośród kwasem hialuronowym nie powinna działać równie efektywnie, w jaki sposób wstrzykiwany aż do różnych powłok cery wypełniacz spośród żrącą substancją. Cząsteczka kwasu hialuronowego używanego w kremie nie wydaje się być mógł przeniknąć przez cerę, ani zapewnić wieloletniego rezultatu. Kwas hialuronowy wstrzykiwany w trakcie środków realnie zmienia budowę skóry. Cząsteczki zachowują się w jaki sposób części budulcowe tkanek: ujędrniają, wypełniają, nawilżają. Kremy nie modelują cery, lecz testy oraz badania przyznają: cera wygląda młodziej, naskórek wydaje się być wygładzony, w wyższym stopniu plastyczny. Czyż przeciętnemu użytkownikowi nie zaakceptować na temat to właśnie idzie? Czy żeby przyjmować osobiście trochę latek (albo choć miesięcy) nie lepiej funkcjonować jak najmniej inwazyjnie?

Wytwórce kremów przekonują, że kwas hialuronowy nie dość, iż sam działa, jest to nadal ułatwia wprowadzanie w szersze partie skóry innych mieszaniny poprawiających jej design. Sceptycy wątpią, szczególnie, że za każdym razem wydaje się być jakieś " lecz ". Skuteczność pozostaje w zależności od czasu wieku, typu i podatnoś tobie skóry, czasu użycia (wyraźne efekty na ogół na 30 dniach). Wracamy zatem aż do punktu wyjścia: należy testować na osobiście, niejeden raz swoją drogą, by się upewnić…

Bez uczuleń, wyjąwszy powikłań

Wielu ekspertów wydaje się być przekonanych, iż dni botoksu oraz silikonu są obecnie policzone. Kwas hialuronowy jest to substancja fizjologiczną i biozgodna, zatem bezpieczna. Chociaż dzisiaj wiadomo, że uczulać być może niemal całość, w przypadku kwasu hialuronowego ryzyko wydaje się być znikome. Jeśli nowy krem spośród kwasem wywołał reakcję alergiczną, prawdopodobnie nie służy tobie inny specyfik włączony przy produkcie. Chociażby przed manewrem chirurgicznym spośród użyciem kwasu hialuronowego nie domaga się standardowo zrealizowania próby uczuleniowej.

Nie zaakceptować do końca wiadomo, skądże wziął się legenda sugerujący, że spośród mocy kwasu hialuronowego nie można korzystać podczas zimy. Spokojnie, nie spiesz się spośród decyzją, nim zdecydowanie się ochłodzi. To racja, że zasadniczo substancje nawilżające mogą zmierzać rozszerzenia naczynek krwionośnych, a niska gorączka potęgować takie rezultaty, jednakże kwas hialuronowy tak nie zaakceptować operuje. I kremy, oraz zabiegi dostępne istnieją całkowity rok. Kremy są oczywiście w szczególności polecane tym, jacy źle znoszą niestałe wzory atmosferyczne, lub rozczarowali się klasycznymi kremami nawilżającymi. Ochraniają, łagodzą, wygładzają. Wyjąwszy pękania naczynek.

Wyjąwszy skalpela, wyjąwszy osłabienia: zabiegi z wykorzystaniem kwasu pozwalają na szybki powrót aż do "normalnego" trybu życia. Przemiana charakteru po wstrzyknięciu prawie zawsze wydaje się być rzeczywista, wyjąwszy efektu maski.

Kwas hialuronowy wydaje się być w pełni biodegradowalny: jest naturalny system wchłaniania jego przez ciało. Efekt środków wydaje się być zatem w pełni odwracalny i "po" nie zaakceptować stanie się gorzej aniżeli "przed", prawdopodobnie, iż zawini człowiek. Zapytanie tylko, czy jest to bez wątpienia taka wartość…

Uwaga: kwas ucieka

Przez parę latek głośno było na temat wykorzystywaniu kwasu hialuronowego do powiększania cycki. Metoda Macrolane była polecana jako zabieg nieinwazyjny, skuteczny, choć krótkotrwały: rezultaty utrzymywały się najczęściej aż do dwóch lat. Aktualnie obecnie się jej nie wykorzystuje aż do modelowania biustu (chociaż ud czy pośladków – tak), z uwagi na problemy spośród weryfikacją zdrowotną piersi w trakcie badań usg oraz mammografii (czytaj większą ilość na tenże rzecz ).

Kwas ucieka ze skóry, spośród policzków, spośród wszystkich miejsc, dokąd wypełniał zmarszczki. Żadne operacje odmładzające nie funkcjonują zawsze. W przypadku kwasu hialuronowego wydaje się być jest to jednakże obowiązująca reguła. Powtórka raczej nie zaakceptować zaszkodzi, lecz opłacać trzeba… Gdyż jednakże spośród piersi nie zaakceptować uciekał do końca, utrudniał diagnostykę, stąd postanowienie o zaprzestaniu środków. Czy pojawią się problemy i spośród pozostałymi? Nic tegoż nie anonsuje, lecz jeszcze pół r. temu spośród piersiami również miało nie zaakceptować być kłopot ten…

Nie dla wszystkich

Nie szkoda tobie kasy? Liczysz się spośród czasowym rezultatem i wciąż pragniesz spróbować zabiegu spośród wykorzystaniem kwasu? Przygotuj się w małe dolegliwoś tobie bólowe w miejscu wstrzyknięcia, czasowe zgrubienie cery, obrzęk, zaczerwienienie. Na ogół ustępuje po 2-3 dniach.

Przeciwwskazaniem aż do zabiegu wydaje się być tobie ąża oraz wychowanie piersią, skłonność aż do występowania blizn przerostowych (nienaturalnie twardych, grubych i nieelastycznych, rozrastających się w niekontrolowany sposób), wszelkie stany zapalne skóry (najpierw trzeba gryzie wyleczyć) i ewentualne reakcja alergiczna na składniki mikstury.

Jedynie dla urody?

Chociaż jest to przy kosmetyce kwas hialuronowy zdobył największą sławę, stosuje go mnóstwo specjalistów standardowej medycyny. Sprawdził się w charakterze środek stosowany miejscowo przy leczeniu przegubów, głównie odmian zwyrodnieniowych, stosują go ginekolodzy (np. by nadrobić zabliľnianie ran na nacięciu kroku, cesarskim tobie ęciu), urolodzy (objawowo w uzdrawianiu zbioru bolesnego pęcherza), okuliś tobie (w zespole suchego oka, profilaktycznie u ludzi stosujących soczewki kontaktowe). Wydaje się być pewny chociażby dla bardzo drażliwych organów. Jego efektywność sprawdzono klinicznie. Dlatego, jeśli pragniesz używać spośród jego dyspozycji, by poprawiać urodę, niebezpieczeństwo wydaje się być bez wątpienia niewielkie, an okazje na sukces duże. W najgorszym przypadku wyłącznie wyczyś tobie kieszeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*