zamykanie naczynek

Nasza skóra zimą

Uroda

Niestety, zima wpływa bardzo niekorzystnie na stan naszej skóry. Z jednej strony mroźne, wysuszające i podrażniające powietrze, z drugiej zaś sztuczne ogrzewanie w pomieszczeniach i zbytnie nagrzewanie skóry. To wszystko sprawia, że nasza cera może stawać się szorstka, pobawiona blasku, niejednokrotnie pojawiają się na niej wykwity oraz pajączki. To właśnie te ostatnie są największym utrapieniem bowiem pękające naczynka są zmianą trwałą, przy której stosowanie leczniczych maści nigdy nie będzie do końca skutecznie.

By zapobiec wymienionym zmianom musimy przede wszystkim dbać o dobrą ochronę i nawilżenie skóry. Ponieważ skóra w trakcie zimy traci nawet dwa raz szybciej wilgoć aniżeli w pozostałych porach roku warto ją przede wszystkim solidnie oczyszczać. Wszystko po to, by kremy pielęgnacyjne mogły dobrze wchłaniać się w skórę i stanowić dobroczynną barierę lipidową.

Idealne będą odżywcze kremy na noc – o gęstej konsystencji dla cery wysuszonej i w postaci żelu bądź lekkiego musu w przypadku cery tłustej. Trzeba tez nadmienić, że koniecznością jest smarowanie skóry twarzy kremem przed każdym wyjściem na mróz – ważne, by krem zawierał jak najmniej wody! Pamiętajmy też, by krem nakładać minimum 20 minut przed wyjściem, bo tylko w ten sposób zapobiegniemy pojawieniu się niekorzystnych pajączków i nie konieczne będą zabiegi, takie jak zamykanie naczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *