Przedłużanie rzęs – najważniejsze pytania

[Głosów:    Average: /5]

Jeśli nurtują Cię różne pytania na temat przedłużania rzęs, to tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi.

Jak długo utrzymuje się efekt przedłużania rzęs?

Jest to sprawa indywidualna (u każdego człowieka wymiana włosów, w tym rzęs, przebiega w innym tempie). Jednak przy odpowiedniej dbałości o rzęsy efekt powinien utrzymać się ok. 4 tygodni.

Co się dzieje ze sztucznymi rzęsami? Odpadają?

Sztuczne przyklejane są do rzęs naturalnych, dlatego wypadają wtedy, gdy wypada rzęsa naturalna. Długość życia rzęsy naturalnej trwa 60-90 dni, przy czym część rzęs odpada wcześniej.

Co należy zrobić chcąc utrzymać efekt długich rzęs?

Aby utrzymać efekt przedłużania rzęs, zaleca się co 2-4 tygodnie uzupełnienie sztucznych rzęs.

Czy sztuczne rzęsy łamią się lub odczepiają od naturalnych?

Profesjonalne przedłużanie rzęs gwarantuje, że rzęsy nie będą się łamać ani odklejać od rzęs naturalnych. Mimo wszystko odklejenie się kilku rzęs jest całkowicie naturale i nie ma wpływu na ostateczny efekt.

Czy podczas zabiegu należy mieć oczy otwarte?

Cały zabieg odbywa się przy zamkniętych oczach. Dla większego komfortu często pod oczami stosuje się żelowe chłodzące płatki kosmetyczne.

Czy sztuczne rzęsy nie niszczą rzęs prawdziwych?

Nie. Rzęsy ulegają wymianie co jakiś czas. Gdy odpadają razem z rzęsami doklejanymi, na ich miejsce wyrastają nowe, zdrowe rzęsy, które nie miały styczności z rzęsami sztucznymi.

Czy zabieg przedłużania jest bolesny?

Nie. Zagęszczanie i przedłużanie rzęs jest bezbolesne. Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać lekkie szczypanie w okolicach powieki, które trwa tylko chwilę.

Jak długo trwa zabieg?

Pierwsza aplikacja trwa ok. 2-3 godzin. Zabieg uzupełnienia trwa krócej, w zależności od ilości doklejanych rzęs może to być 0,5 do 1,5 godziny.

Polecamy  Zjedz więcej tłuszczu i schudnąć,

Jak należy dbać o doklejone rzęsy?

Nie należy narażać ich na kontakt z kosmetykami innymi niż te na bazie wody. Stosując płyny i mleczka do demakijażu należy omijać okolice rzęs. Natomiast tusz do rzęs należy zmywać płynem micelarnym, ponieważ preparaty do demakijażu powodują rozpuszczanie kleju, którym przyklejone są rzęsy. Zaleca się również codziennie rozczesywanie rzęs specjalną szczoteczką.

Czy można stosować tusz do sztucznych rzęs?

Można, jednak tylko tusze na bazie wody (water based, oil-free). Tuszowanie rzęs jednak nie jest potrzebne, ponieważ sztuczne rzęsy są bardzo wyraziste.

Czy można korzystać z basenu?

Tak. Nie należy jednak nurkować ani doprowadzać do intensywnego kontaktu oczu z wodą.

Czy przedłużanie rzęs może powodować uczulenie w okolicach oczu?

Nie ma takiej obawy, ponieważ klej bezpośrednio nie styka się ze skórą powieki.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania rzęs?

Przedłużania rzęs powinny unikać osoby, które mają bardzo wrażliwe oczy, skłonne do ropienia oraz cierpiące na choroby alergiczne oczu bądź zapalenie spojówek.

Jakie są wady przedłużania rzęs?

Najważniejszym minusem zabiegu jest fakt, że przeprowadzany jest on w okolicy oczu. Wprawdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z oczami, jednak opary kleju mogą docierać do oczu i je drażnić. W przypadku oczu wrażliwych może wystąpić łzawienie i puchnięcie. Dlatego odradza się zakładanie sztucznych rzęs osobom o wrażliwych oczach.

Czy można samodzielnie usunąć sztuczne rzęsy?

Nie można, ponieważ wyrywa się je wraz ze rzęsami naturalnymi. Sztuczne rzęsy można usuwać tylko w gabinecie przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Jaka jest cena przedłużania rzęs?

W zależności od salonu ceny pierwszego zabiegu mogą się znacznie różnić i wahać nawet w granicach 200-600zł. Samo zagęszczanie rzęs jest zazwyczaj tańsze tak samo jak zabiegi uzupełniania.

Polecamy  kieszenie na pikpociski pracujące na zatłoczonych rynkach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*