Witaminy zamknięte w kosmetykach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nowoczesne kosmetyki zawierające witaminy stanowią idealny przykład współdziałania kosmetologii i medycyny. Są znacznie lepiej dostosowane do potrzeb skóry współczesnej kobiety, która żyje w zanieczyszczonym środowisku i o wiele częściej jest narażona na stres. Kosmetyki z witaminami  C i E w dużym stężeniu wygładzają skórę, odświeżają, poprawiają jej koloryt oraz stan naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze.

Antidotum, czyli witamina C

Choć trudno nazwać witaminę C nowością w nowoczesnej kosmetologii, to na pewno w ostatnich latach, znacznie ulepszono wykorzystanie w kosmetykach. Opracowano nowe formy biologicznie aktywnej witaminy C, cechujące się dużo większą stabilnością, czyli mającą większą odpornośćna negatywny wpływ środowiska. Znacznie usprawniono także jej wchłanianie.Aktywna witamina C posiada wiele niezwykle istotnych właściwości, niezbędnych dla starzejącej się, zmęczonej oraz poszarzałej skóry, m.in.:

1. Stanowi silny antyutleniacz, który chroni przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest to szczególnie istotne dla osób mieszkających w miastach, gdzie powietrze jest wyjątkowo zanieczyszczone.

2. Usprawnia ona także wytwarzanie białek, które stanowią rodzaj rusztowania odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry – kolagen tkankowy. Ich postępujący wraz z wiekiem zanik jest przyczyną powstawania zmarszczek.

3. Pod wpływem działania witaminy C, usprawniona synteza kolagenu korzystnie oddziałuje także na stan kruchych i skłonnych do pękania naczynek krwionośnych. Jest to szczególnie ważne dla skóry delikatnej i naczyniówkowej, oraz po 30. roku życia.

4. Witamina C ułatwia także przebieg wielu ważnych procesów metabolicznych w skórze. Najszybszy i najbardziej spektakularny efekt działania kosmetyków z witaminą C, to poprawa kolorytu skóry, jej wygładzenie i odświeżenie.

Niegdyś witamina C, choć dodawana do składu wielu preparatów, była w nich w jedynie w momencie produkcji. Tak jak tracimy bowiem jej większość w trakcie gotowania potraw, tak samo ucieka ona z kosmetyków niewłaściwie opracowanych. Powietrze i światło również ją dezaktywują. Poza tym jako składnik nierozpuszczalny w tłuszczach bardzo trudno wnika przenika skóry. Jednak postępy w dziedzinie technologii produkcji kosmetyków, pozwoliły na rozwiązanie tych problemów.

Polecamy  Najbogatsze źródło Omega-3 & amp; 6 kwasów,

Witamina E –  witamina młodości

Na nowościach w technologii produkcji kosmetyków zyskała też witamina E . W obecnych kosmetykach jest dużo stabilniejsza, znacznie lepiej się wchłania oraz skuteczniej działa. Właściwości uelastyczniające witaminy E, pozwalają z powodzeniem na jej wykorzystywanie zarówno w nowoczesnej dermatologii, jak i kosmetyce.Czasami w kosmetykach łączy się witaminę C z E. Połączenie to jest szczególnie przydatne ze względu na ich antyutleniające działanie.
Zdrowa, młoda skóra sama broni się przed utleniającym działaniem wolnych rodników. Niestety wraz z wiekiem mechanizm ten zaczyna niedomagać. A dodatkowo osłabiają go: stres, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska… Dlatego warto zadbać o skórę, stosując wartościowe kosmetyki, które naprawią szkody wyrządzone przez wiek, styl życia oraz środowisko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*