ćwiczenia na koncentrację dla dzieci

Jak poprawić koncentrację dziecka?

Rodzina

Aby poprawić koncentrację u dziecka, należy zadbać o jego dietę i tryb życia. Dodatkowo należy odpowiednio przygotować miejsce do nauki. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak to zrobić.

Odpowiednia dieta

Dieta dziecka powinna być bogata w witaminy, a także w mikroelementy, takie jak magnez i cynk. Witaminy z grupy B, takie jak witamina B6, B12 i kwas foliowy, są szczególnie ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Oczywiście w celu uzupełnienia tych składników proponujemy warzywa i owoce. Cukier spożywany w nadmiernej ilości może powodować trudności w koncentracji w wyniku zmęczenia i rozdrażnienia, jakie wywołuje spadek poziomu glukozy we krwi.

Sport i ćwiczenia na koncentrację dla dzieci

Dziecko powinno także dużo się ruszać i spędzać czas na świeżym powietrzu. Zapewnia to prawidłowy poziom tlenu we krwi, który jest niezbędny do prawidłowej pracy mózgu.

Ograniczenie bodźców

Należy także unikać czynników, które mogą negatywnie wpływać na koncentrację, takich jak: nadmierna ekspozycja na ekrany, zbyt dużo przedmiotów dookoła i hałas. Warto tu wspomnieć, że lecąca w tle muzyka zwykle nie jest przeszkodą do koncentracji przy nauce- chyba, że akurat twoje dziecko woli ciszę

Znajdź najlepszą metodę nauki

Dzieci mogą się różnić pod względem sposobu przyswajania wiedzy.

Cześć za pomocą wzroku jest w stanie zapamiętać więcej, niż tylko pisząc czy słuchając. Dlatego przetestuj różne możliwości i zobacz, który zmysł twojego dziecka pozwala na efektywną naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *